نکات حساس آناتومی و فیگور در طراحی لباس

نکات حساس آناتومی و فیگور در طراحی لباس

نکات حساس آناتومی و فیگور در طراحی لباس یکی از مهم‌ترین بخش‌های طراحی لباس است. در دنیای فشن، طرح‌های جدید در فرم طراحی با دست، پیش از برش و دوخت ارائه می‌شوند. برای طراحی آناتومی و فیگور ابتدا یک خط صاف به عنوان خط تعادل به اندازه‌ی ۹ سر، رسم کنید. سپس لباس مورد نظر خود را بر این بدن بنشانید و در آخر از رنگ برای زنده‌کردن تصویر استفاده کنید

نکات حساس آناتومی و فیگور در طراحی لباس

 

چرا به آشنایی با آناتومی و فیگور در طراحی لباس نیاز داریم؟

آناتومی و فیگور در طراحی لباس یکی از مهم‌ترین بخش‌های طراحی لباس است. در دنیای فشن، طرح‌های جدید در فرم طراحی با دست، پیش از برش و دوخت ارائه می‌شوند. شما به کمک آناتومی و فیگور ایده‌ی شکل گرفته در ذهن خود را، در اولین مرحله بر روی کاغذ آورده و آن را کاربردی می‌کنید. اولین چیزی که شما باید برای آناتومی و فیگور در طراحی لباس بیاموزید، نحوه‌ی شکل‌بندی اجزای بدن و استخوان‌ها است. شما باید از نسبت‌ها به خوبی آگاه باشید. در طراحی آناتومی و فیگور به طور اصولی، طول بدن یک انسان، معادل اندازه‌ی طول ۸ سر او است؛ اما در طراحی لباس و صنعت مد و فشن، لازم است که در این کار کمی اغراق کرده و بدن را کمی بلندتر مثلاً ۹ سر نشان دهید. برای آغاز کار شما نیاز به الگوی کلی بدن دارید و اگر در این مرحله موفق عمل نکنید، به مشکل برخواهید خورد؛ چراکه لباس شما هر چقدر هم که درست و زیبا باشد، بر روی یک بدن ناقص و غیر اصولی، نمایی نخواهد داشت و به طور کلی طراحی شما زیر سؤال خواهد رفت. اگر شما آناتومی و فیگور، یعنی فرم بدن و وضعیت آن در حرکات مختلف را نشناسید، لباس طراحی شده‌ی شما بر بدن نخواهد نشست. به همین دلیل آشنایی با آناتومی و فیگور در طراحی لباس باید اولین قدم شما باشد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش نکات کلیدی طراحی فیگور برای طراحی لباس

فیگور در طراحی لباس

 رعایت چه نکاتی در طراحی آناتومی و فیگور لازم است؟

برای آناتومی و فیگور در طراحی لباس ابتدا یک طرح کلی بکشید که پایه‌ی طرح اصلی شما خواهد بود. برای این کار یک خط صاف به عنوان خط تعادل کشیده و الگوی ۸-۹ سر را روی آن اعمال کنید. بهتر است صورت را خالی و سفید باقی نگذارید ولی لزومی هم نیست که چهره‌ای کاملا واقع‌گرایانه ترسیم کنید. برای آناتومی و فیگور در طراحی لباس شما به این بوم خالی نیاز دارید، که لباس، دامن، پیراهن، لوازم جانبی و بقیه‌ی خلاقیت خود را روی آن به نمایش می‌گذارید. افزودن رنگ به کمک آبرنگ، گواش و ماژیک و جزئیاتی مانند قلاب، درز و دکمه به زنده‌شدن ایده‌های شما کمک می‌کند. برای طرح اولیه یک مداد سفت و خشک مانند H انتخاب کنید که بتوانید به راحتی طراحی کرده و آن را پاک کنید. استفاده از کاغذ ضخیم باعث می‌شود که شما نسبت به آناتومی و فیگور در طراحی لباس حرفه‌ای‌تر به نظر برسید. هرگز مداد را بر روی کاغذ فشار ندهید و اثر عمیقی به جای نگذارید. طراحی با خودکار در طراحی آناتومی و فیگور به شما توصیه نمی‌شود ولی استفاده از جوهر در طرح نهایی و دورکشی طرح نهایی، امری مفید است. شما در آناتومی و فیگور در طراحی لباس به انواع مختلف جنسیت‌ها نیاز دارید، بنابراین مهارت خود را در کشیدن اندام مرد و کودک نیز بالا ببرید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
طراحی فیگور در طراحی لباس