نکات حساس آناتومی و فیگور در طراحی لباس

نکات حساس آناتومی و فیگور در طراحی لباس

نکات حساس آناتومی و فیگور در طراحی لباس یکی از مهم‌ترین بخش‌های طراحی لباس است. در دنیای فشن، طرح‌های جدید در فرم طراحی با دست، پیش از برش و دوخت ارائه می‌شوند. برای طراحی آناتومی و فیگور ابتدا یک خط صاف به عنوان خط تعادل به اندازه‌ی ۹ سر، رسم کنید. سپس لباس مورد نظر خود را بر این بدن بنشانید و در آخر از رنگ برای زنده‌کردن تصویر استفاده کنید

نکات حساس آناتومی و فیگور در طراحی لباس

 

چرا به آشنایی با آناتومی و فیگور در طراحی لباس نیاز داریم؟

آناتومی و فیگور در طراحی لباس یکی از مهم‌ترین بخش‌های طراحی لباس است. در دنیای فشن، طرح‌های جدید در فرم طراحی با دست، پیش از برش و دوخت ارائه می‌شوند. شما به کمک آناتومی و فیگور ایده‌ی شکل گرفته در ذهن خود را، در اولین مرحله بر روی کاغذ آورده و آن را کاربردی می‌کنید. اولین چیزی که شما باید برای آناتومی و فیگور در طراحی لباس بیاموزید، نحوه‌ی شکل‌بندی اجزای بدن و استخوان‌ها است. شما باید از نسبت‌ها به خوبی آگاه باشید. در طراحی آناتومی و فیگور به طور اصولی، طول بدن یک انسان، معادل اندازه‌ی طول ۸ سر او است؛ اما در طراحی لباس و صنعت مد و فشن، لازم است که در این کار کمی اغراق کرده و بدن را کمی بلندتر مثلاً ۹ سر نشان دهید. برای آغاز کار شما نیاز به الگوی کلی بدن دارید و اگر در این مرحله موفق عمل نکنید، به مشکل برخواهید خورد؛ چراکه لباس شما هر چقدر هم که درست و زیبا باشد، بر روی یک بدن ناقص و غیر اصولی، نمایی نخواهد داشت و به طور کلی طراحی شما زیر سؤال خواهد رفت. اگر شما آناتومی و فیگور، یعنی فرم بدن و وضعیت آن در حرکات مختلف را نشناسید، لباس طراحی شده‌ی شما بر بدن نخواهد نشست. به همین دلیل آشنایی با آناتومی و فیگور در طراحی لباس باید اولین قدم شما باشد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
طراحی فیگور

فیگور در طراحی لباس

 رعایت چه نکاتی در طراحی آناتومی و فیگور لازم است؟

برای آناتومی و فیگور در طراحی لباس ابتدا یک طرح کلی بکشید که پایه‌ی طرح اصلی شما خواهد بود. برای این کار یک خط صاف به عنوان خط تعادل کشیده و الگوی ۸-۹ سر را روی آن اعمال کنید. بهتر است صورت را خالی و سفید باقی نگذارید ولی لزومی هم نیست که چهره‌ای کاملا واقع‌گرایانه ترسیم کنید. برای آناتومی و فیگور در طراحی لباس شما به این بوم خالی نیاز دارید، که لباس، دامن، پیراهن، لوازم جانبی و بقیه‌ی خلاقیت خود را روی آن به نمایش می‌گذارید. افزودن رنگ به کمک آبرنگ، گواش و ماژیک و جزئیاتی مانند قلاب، درز و دکمه به زنده‌شدن ایده‌های شما کمک می‌کند. برای طرح اولیه یک مداد سفت و خشک مانند H انتخاب کنید که بتوانید به راحتی طراحی کرده و آن را پاک کنید. استفاده از کاغذ ضخیم باعث می‌شود که شما نسبت به آناتومی و فیگور در طراحی لباس حرفه‌ای‌تر به نظر برسید. هرگز مداد را بر روی کاغذ فشار ندهید و اثر عمیقی به جای نگذارید. طراحی با خودکار در طراحی آناتومی و فیگور به شما توصیه نمی‌شود ولی استفاده از جوهر در طرح نهایی و دورکشی طرح نهایی، امری مفید است. شما در آناتومی و فیگور در طراحی لباس به انواع مختلف جنسیت‌ها نیاز دارید، بنابراین مهارت خود را در کشیدن اندام مرد و کودک نیز بالا ببرید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
طراحی فیگور در طراحی لباس