نکات طراحی فیگور در طراحی لباس

نکات طراحی فیگور

نکات طراحی فیگور در طراحی لباس به این صورت است که زمانی که به طراحی فیگور می پردازید و لباس را طراحی می کنید باید به جزیی ترین نکات تزیینی در لباس دقت کنید، از چین  های لباس گرفته تا رنگ و طرح پارچه باید در طراحی های خود آنها را لحاظ نمایید. شما می توانید هر گونه استایل خاصی را در طراحی لباس خود لحاظ کنید تا بتوانید  خود را در این عرصه به خوبی نشان دهید.

نکات طراحی فیگور

طراحی فیگور در طراحی لباس

طراحی فیگور در طراحی لباس اولین قدم در اجرایی کردن آن چیزی است که در ذهن طراح می گذرد. یک لباس از یک ایده ساده در ذهن طراح آغاز می شود. طرح اولیه یک مد شامل طراحی فیگور است. در طراحی فیگور اندکی مبالغه وجود دارد اندام ها چه زن و چه مرد به صورت کاملا ایده آل و خوش استیل طراحی شده و در پی آن به طراحی لباس و اکسسوری های مربوط به آن پرداخته می شود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
اسكيس زدن در طراحی لباس

در این نوع طراحی فقط خطوطی از بدن کشیده می شود یعنی نیاز نیست تا بدن را با جزییات دقیق آن رسم کنید. به  عنوان یک طراح لباس می توانید در طرح خود به برخی از جزئیات مانند آرایش موها، رنگ پوست و یا چشم ها بپردازید.

زمانی که به طراحی فیگور می پردازید و لباس را طراحی می کنید باید به جزیی ترین نکات تزیینی در لباس دقت کنید، از چین های لباس گرفته تا رنگ و طرح پارچه،  باید در طراحی های خود آنها را لحاظ نمایید. شما می توانید هر گونه استایل خاصی را در طراحی لباس خود لحاظ کنید تا بتوانید  خود را در این عرصه به خوبی نشان دهید.

طراحی فیگور به گونه ایی انجام می شود که هدف طراح را برآورده کند و به وی کمک می کند  تا آنچه را که در ذهن دارد بر روی کاغذ به نمایش بگذارد.، بنابراین خود را معطل کشیدن جزییات در فیگور نکنید، اما تناسب را باید رعایت کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
طراحی لباس و مد

طراحی فیگور

برای طراحی فیگور به نکات زیر دقت کنید:

  1. در ابتدا سعی کنید از یک مداد مخصوص طراحی استفاده کنید. مداد های طراحی نوک نرمی دارند و به راحتی بر روی کاغذ می نشینند و خیلی راحت پاک می شوند.
  2. همیشه سعی کنید از مداد رنگی  برای طراحی فیگور و مد خود استفاده کنید. با استفاده از مداد رنگی می توانید به راحتی طرح خود را پیاده کنید. اگر در ابتدای کار با طراحی فیگور به مشکل برخوردید می توانید از طرح های آماده استفاده کنید و بر روی آنها به طراحی مد بپردازید. در هر حال به عنوان یک طراح خوب باید بتوانید طراحی فیگور را خودتان انجام دهید، تا جزییات طراحی لباس آنچنان که شما می خواهید، انجام شود.
  3. در طراحی فیگور ، انتخاب ژست بر عهده طراح است. اما بهتر است ژشتی را انتخاب کنید که بتواند طرح لباس را به خوبی نشان دهد. اگر در ابتدای کار هستید بهتر است از فیگور ایستاده شروع کنید و پس مهارت یافتن می توانید ژست های دیگر را اتود بزنید.باید درک درستی از مدل را داشته باشید تا در یک فیگور مناسب آن را به نمایش بگذارید. مثلا برای طراحی یک مد ورزشی بهتر است از فیگوری را در ذهن داشته باشید که در کنار انتقال مد، آزادی و راحتی لباس را نشان دهد.
  4. طراحی فیگور را می توانید با توجه به تناسب هایی که بین اندام ها می باشد ترسیم کنید. مثلا اینکه طول بدن یک فرد ۹ برابر سر اوست بنابراین با در نظر گرفتن این مقیاس تناسب بین اندازه سر و قد بدن به راحتی قابل ترسیم است.
  5. برای شروع، ابتدا خطوط  افق بدن را رسم نمایید و همیشه به خاطر داشته باشید حتی اگر میخواهید ژستی را ترسیم کنید که حالت صاف و ایستاده نداشته باشد، در ابتدا باید راستای بدن را طراحی  کرده و سپس به طرح اصلی خود تبدیل کنید.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
حالت فیگور در طراحی لباس

نکات طراحی فیگور در طراحی لباس