نکات طلایی برای استفاده از گواش در طراحی لباس

نکات طلایی برای استفاده از گواش در طراحی لباس

نکات طلایی برای استفاده از گواش در طراحی لباس ، ابعاد و زیبایی را به تکنیک تصویر سازی و طراحی لباس اضافه می‌کند و چیزی جایگزین آن نمی‌شود، استفاده از گواش دارای تکنیک هایی است که اگر در حین طراحی به آن توجه شود بر جذابیت طرح افزوده می‌شود.

نکات طلایی برای استفاده از گواش در طراحی لباس

نکات طلایی برای استفاده از گواش در طراحی لباس

استفاده از گواش در طراحی لباس یک ترفند دارد و این ثبات رنگ است، شما باید مقدار کافی آب را به آن اضافه کنید تا بتواند به زیبایی در طرح شما نمایش داده شود اما باید به میزانی باشد که ماتی رنگ را نیز حفظ کند، احتمالاً شما باید بیش از چند بار این تمرین را انجام دهید تا یاد بگیرید که مقدار آب مورد استفاده را کنترل کنید.

استفاده از رنگ مناسب

یکی دیگر از مسائل فریبنده در استفاده از گواش در طراحی لباس، رنگ است، پس از خشک شدن رنگ، رنگ های شما نسبت به آنچه در پالت می بینید تغییر می کند و معمولاً بسیار سبک تر می شود، همیشه یک برگه تهیه کنید که در آن بتوانید رنگ را امتحان کنید و بگذارید کاملا خشک شود (خیلی طول نمی کشد)، به این ترتیب می توانید ببینید آیا رنگ شما همان چیزی است که به دنبال آن هستید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش ساده جنسیت سازی حریر در طراحی لباس

هنگامی که شما با گواش در طراحی لباس کار کنید، بیشتر به تغییر رنگ عادت خواهید کرد و درست کردن رنگ برای شما بسیار ساده تر می شود.

 

گواش در طراحی لباس

نکات استفاده از رنگ ها گواش

۲)استفاده از رنگ های ناپل زرد و قهوه ای ون دایک

ناپل زرد در تکنیک گواش در طراحی لباس به تنهایی به عنوان رنگ پوست به کار نمی‌رود و هر مقدار قهوه ای ون دایک را به آن بیفزایید، طیف وسیعی از رنگ ها و نژادهای پوستی را از یک رنگ پوست روشن تا عمیق ترین رنگ پوست تیره ی آفریقایی به رنگ قهوه ای متعادل و گرم دریافت می کنید.

۳)رنگ رویایی سفید در تکنیک گواش در طراحی لباس

در تکنیک گواش در طراحی لباس، شما نمی توانید بدون سفید زندگی کنید، رنگ های سفید هنگامی که خیس هستند می توانند سبک تر به نظر برسند، به یاد داشته باشید همیشه قسمت های سفید را رنگ کنید، آنگاه خیلی بهتر از کاغذ ساده به نظر می‌رسند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین روش برای برگزاری کلاس و دوره های آنلاین و مجازی آموزشگاه طراحی لباس

۴)رنگ نهایی، مشکی شگفت آور

رنگ مشکی، قدرت بسیاری برای سایه زدن، اضافه کردن عمق، جدا کردن لایه ها، دادن شکل سه بعدی به تصاویر مد و اضافه کردن بافت و مخلوط کردن با رنگ های سازگار در تکنیک گواش با طراحی لباس دارد.

 

تکنیک رنگ آمیزی

ابتدا پوست را با تکنیک گواش رنگ آمیزی کنید، بعد از خشک شدن، سایه ها را اضافه کنید، هر رنگ مربوط به لباس را بعد از رنگ پوست یا رنگ مجاور آن رنگ کنید(به همین دلیل خوب است که روی چند تصویر به طور همزمان کار کنید، تا زمانی که چند کار را تمام کردید، اولین مورد خشک شده باشد)، بعد از اینکه هر رنگ لباس خشک شد، در صورت لزوم کمی مشکی به آن اضافه کنید.