طراحی لباس شب مدل ۲۰۲۰…لباس شب، لباسی کوتاه یا بلند است که معمولا به مناسبت های رسمی پوشیده می شود. لباس شب اغلب از پارچه های مجلل مانند نوعی پارچه ابریشمی، مخملی، ساتن، ارگانزا و غیره دوخته می شود. ابریشم یک الیاف محبوب برای بسیاری از لباس های شب است. اگرچه این اصطلاحات به طور متناوب مورد استفاده قرار می گیرند.

آموزش لباس شب

لباس اسپرت

لباس اسپرت، یک لباس راحت و غیر مجلسی است که شخص با پوشیدن آن کاملا احساس راحتی می کند مانند شلوار جین و تی شرت یا بلوز و دامن و یا هر  لباس مشابه دیگر

لباس مجلسی، لباسی است که در میهمانی ها و مراسمات پوشیده می شود این نوع لباس موجب تقویت احساسات زنانه و بالا رفتن اعتماد به نفس آنها می شود و ارتباط مستقیم با مد روز و اصول شیک پوشی بانوان دارد. در دهه ۱۸۲۰همزمان با دوره رمانتیسم و جنبش در عرصه ادبیات و هنر در اروپا و آمریکا ، طراحی لباس مجلسی بانوان رواج یافت.

پیراهن های با یقه باز، در قسمت سینه چسبان، بدون آستین، بلند و جذب، دارای برش های زیبا معمولا تا روی مچ پا عمدتا طرح لباس مجلسی شب زنانه را شامل می شود. سال ۲۰۰۰ به بعد به “عصر طلایی” در طراحی لباس شب شهرت یافته که طراحان ایده های نو و خلاقانه ای را برای طراحی لباس بکار گرفتند و سبک ها و انواع مختلفی ازلباس ها برای موقعیت و مراسمات به بازار آمد.

لباس شب

طراحی لباس شب اسپرت

در طراحی لباس شب اسپرت، طراحان ایده های نو و خلاقانه ای را برای طراحی جذاب در عین حال راحت تر لباس ها استفاده می کنند.پیراهن هایی که محدودیتی در قد و فرم ندارند، رنگ بندی و طرح آنها مطابق فصول سال طراحی می شود فصول گرم رنگ های سرد و فصول سرد رنگ های گرم، در طراحی لباس شب اسپرت استفاده می شود.

اصل مهم در طراحی لباس شب اسپرت، خلاقیت و جذابیت در استفاده از طرح ، مدل ، رنگ و جنس پارچه است که وابسته به ایده های نوگرایانه طراح با توجه به مد و نیاز بازار است. این نوع لباس ها را در سال های اخیر اکثرا تن سلبریتی ها در مراسم اسکار یا مراسم های هنری دیگر مشاهده می کنیم.

در طراحی لباس شب اسپرت باید به فرم اندام توجه شود برای افراد ریز نقش باید مدل های کوتاه تر با لبه های دامن غیرقرینه که در اندام عمق ایجاد می کند و این افراد را بلندتر نشان می دهد طراحی شود.

برای افرادی که اندام لاغر و ورزشکاری دارند باید لباس را طوری طراحی کنید که ظرافت های زنانه به آن افزوده شود، لباس های بلند و توری که در قسمت کمر تنگ است یقه های پف یا چین دار، کمربند در لباس می توانداندام این افراد را زنانه تر جلوه دهد همچنین استفاده از دو رنگ متفاوت در بالاتنه و پایین تنه می تواند ایجاد حجم و برجستگی کند.

در طراحی لباس اسپرت برای افرادی که چاق هستند باید روی یقه مانور داد یقه دکلته و قایقی باعث می شود شانه ها عریض تر دیده بشوند و اندام متعادلتر به نظر برسد.

طراحی لباس شب

مدل جذاب لباس شب ۲۰۲۰

لباس شب یک لباس خاص است، معمولا یک لباس بلند، که خانمی در یک شب به مناسبت رسمی می پوشد.

به عبارت ساده، لباس شب شیوه ای است که توسط طراحان لباس توصیه می شود که در شب پوشیده شود. اگرچه در تعریف اصلی آن صریح و روشن است، اما انتظارات پیچیده ای مربوط به مناسب بودن لباس مجلسی برای مهمانی شب یا عصرانه وجود دارد. صرف نظر از دوران، طراحی لباس شب به طور پیچیده با لباس های روز مرتبط است، با ویژگی های خاصی که آن را از لباس روزمره متمایز می کند. مدل های جذاب طراحی لباس شب ۲۰۲۰، فرم خاصی از لباس است که زنانگی یک خانم را تقویت می کند. به طور کلی، دامن ها به طرز خارق العاده ای طراحی شده اند. سطوح پارچه از براق تا مات، دارای بافت تا صاف و نرم متفاوت است. لباس ها طراحی می شوند تا بدن را در آغوش بگیرند و بر منحنی ها تاکید دارند. صرف نظر از این تفاوت ها، تمایل به تاکید کلی بر بدن زن و در بسیاری از موارد بر خود لباس دارد. در طول ده ها سال، طراحی لباس شب دچار تغییرات بسیاری از جزئیات قرن نوزدهم تا قرن بیست و یکم شده است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش چند ترفند برای طراحی لباس شب جذاب

لباس شب، لباسی کوتاه یا بلند است که معمولا به مناسبت های رسمی پوشیده می شود. لباس شب اغلب از پارچه های مجلل مانند نوعی پارچه ابریشمی، مخملی، ساتن، ارگانزا و غیره دوخته می شود. ابریشم یک الیاف محبوب برای بسیاری از لباس های شب است. اگرچه این اصطلاحات به طور متناوب مورد استفاده قرار می گیرند. لباس رسمی و لباس شب از آن جهت متفاوت است که لباس رسمی همیشه یک دامن خاص و مناسب دارد، در حالی که طراحی لباس شب جذاب ۲۰۲۰ بسیار متنوع بوده و دارای هر نوع طرحی مانند پری دریایی، خطی و … است و یا ممکن است دارای کمر افتاده باشد.

لباس شب 2019

شیک ترین لباس شب ۲۰۲۰

شیک ترین انواع لباس شب که در سال ۲۰۱۹ مشاهده می شود، ریشه در قرن پانزدهم میلادی دارد، که گاه به عنوان لباس درگاه سلطنتی نیز شناخته می شده است. پارچه های پشمی، در میان پارچه های مختلف، غالب ترین نوع پارچه برای تهیه ی لباس بود و خانم های دربار غالبا به مناسبت های رسمی، این لباس را به تن می کردند. پارچه ها و الیاف غنی معمولا توسط نجیب زاده ها استفاده می شود و از لباس به عنوان شناسائی رتبه و جایگاه اجتماعی استفاده می شد

با طلوع رنسانس، آرام آرام سیستم رتبه بندی سخت اجتماعی دچار تغییر شد و به پاتریسی ها و بازرگانان ثروتمند این اجازه را داد تا موفقیت خود را به خوبی نشان دهند. هنر بافندگی ابریشم در حدود سال ۱۴۰۰ در مدیترانه تثبیت شد و در نتیجه، پارچه های ابریشمی برای کسانی که توانایی تهیه آنها را داشتند، مد شد. لباس های تهیه شده در دربار و جشن های مشابه اغلب از پارچه ابریشمی بافته شده دوخته می شد و با خز های گران قیمت برای برجسته کردن وضعیت اجتماعی پوشاک پوشیده می شد.

سبک های طراحی لباس شب در طول قرن نوزدهم به طرز چشمگیری تغییر کرد و از خطوط نسبتا ساده ی الهام گرفته از دوران کلاسیک دهه های ابتدایی به دامن هایی که به تدریج کامل تر شده و در بعضی مواقع آستین دار بودند (۱۸۳۰ و ۱۸۴۰) تبدیل شدند. این سبک ها شامل داشتن آستین های عظیم در دهه ۱۸۳، تا لباس های بدون شانه و با گل های بزرگ در دهه ۱۸۴۰، گرفته تا لباس های با یقه در دهه ۱۸۵۰ ، داشتن یقه و آستین کوتاه در دهه ۱۸۶۰، تا لباسی تنگ و بلند با یک آستین شلوغ و بسیار کوتاه در دهه ۱۸۷۰، بدون آستین، یقه باز و آستین های پوشیده در دهه ۱۸۸۰ تا دارا بودن یک برش در کمر و دامن هایی با چین های طولانی در دهه ۱۸۹۰٫ در قرن نوزدهم بین طراحی لباس شب با یقه ی نسبتا بلند برای شام های رسمی، لباس های شب برای رقص ها و رویدادهای تئاتر و برای رسمی ترین امور از جمله اپرا تمایز قائل می شدند.

طراحی لباس شیک

جدیدترین و زیباترین لباس شب ۲۰۲۰

طراحی لباس شب، لباسی ضروری برای خانم ها می باشد که بانوان در انتخاب آنها حساسیت بالایی دارند. نحوه ی طراحی لباس شب و رنگ انتخاب شده برای آن، بر جذابیت بانوان بسیار تاثیرگذار است. به همین دلیل بهتر است نوعی از لباس شب را برای مهمانی ها و مجالس خود انتخاب کنید که موجب تفاوت و جذابیت بیشتر در استایل و تیپ شما شود.

امروزه لباس شب در اوج رسمیت خود شناخته شده است. لباس شب در کارکردهای مختلف از جمله شام ​​های رسمی، نمایش های برتر اپرا و تئاتر، رقص های رسمی، پذیرایی های عروسی عصرانه و مراسم های خیریه پوشیده می شوند. همانطور که ممکن است بر تن افراد مشهور در مراسم هایی نظیر اسکار دیده شود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش طراحی لباس مردانه و راهنمای انتخاب رنگ مناسب2020

علیرغم طیف وسیعی از امکانات لباس مجلسی برای خانم های امروزی ، بدون شک لباس شب شامل یک یقه بند کوتاه، آستین های کوتاه و برهنه و دامن های پرشور خواهد بود. لباس شب، یک زن را مورد توجه مخاطبان قرار می دهد. طراحی لباس شب بدون آستین انتخابی مناسب و ایده آل برای خانم های لاغر اندام می باشد و خانم ها می توانند با این نوع از پوشش در مجالس بدرخشند و متفاوت به نظر برسند. لباس شب دارای طرح های مختلفی است، لباس شب بلند، کوتاه، با دامن های ماکسی، چسبان یا کلوش و دامن های پری دریایی از انواع آن است.

طراحی لباس شب با رنگ های روشنی مانند سفید، زرد، کرم و … برای خانم هایی مناسب است که دارای رنگ پوست تیره می باشند و خانم هایی که رنگ پوست آنها روشن است، بهتر است از انواعی از لباس شب استفاده کنند که دارای رنگ های تیره ای مانند مشکی، قرمز، قهوه ای و … است.این موضوع موجب می شود که میان رنگ پوست آنها و رنگ انتخابی لباس آن ها تضادی زیبا و ایده آل ایجاد شود.

جدیدترین لباس شب2019

مدل لباس شب کوتاه برای چه افرادی مناسب است؟

در صورتی که شما خانمی با سن بالاتر از ۱۸ سال می باشید، لباس شب کوتاه گزینه ی مناسبی برای شما نیست و هرچه طراحی لباس شب شما بلندتر باشد لباس شما زیباتر به نظر می رسد. پوشیدن لباس شب کوتاه برای افراد با قد کوتاه نیز مناسب است زیرا موجب می شود تا توجه افراد به سوی پاهای شما جلب شود و موجب ایجاد این ذهنیت شود که شما دارای قد بلندی هستید.

این تصور که دامن های بلند موجب کشیده تر شدن افراد می شود و لباس های کوتاه موجب کوتاه به نظر رسیدن قد می شود اشتباه است، طراحی لباس شب با فرم کوتاه مخصوصا در صورتی که دارای فرم A مانند باشد موجب می شود که افراد بلندتر به نظر برسند، البته توجه به این نکته ضروری است که دامن لباس شب نباید به صورت مینی ژوپ باشد، البته توجه به رسمی یا غیر رسمی بودن مهمانی نیز در انتخاب نوع طراحی لباس شب ضروری است. همچنین لباس های کوتاه و ماکسی برای این افراد بسیار مناسبند. اما دامن کوتاه این نوع از لباس ها نباید میدی و تا ساق پا باشد.

این نوع از لباس شب برای افراد چاق مناسب نیستند زیرا موجب می شود اندام آنها بزرگتر نشان داده شود و چاق تر به نظر برسند. در اینگونه افراد بهتر است مچ پا و ساق پای فرد مشخص باشد، استفاده از دامن هایی که ارتفاع آنها بلندتر از زیر زانو است مناسب تر است.

پوشیدن لباس شب خیلی کوتاه توسط افراد دارای اندام ساعت شنی هیچ محدودیتی ندارد و آنها به دلیل اندام مناسب خود می توانند از هر نوع لباسی و با هر قد دامنی استفاده کنند. در استفاده از لباس شب در اندام های گلابی شکل باید قد دامن خیلی کوتاه نباشد و حداقل تا زیر زانو امتداد داشته باشد، همچنین دامن لباس شب نباید فون، ترک یا کلوش باشد تا پایین تنه بزرگتر به نظر نرسد.

طراحی لباس شب کوتاه

لباس شب جدید گیپور

گیپور نوعی از پارچه ی مجلسی زیبا و تقریبا ضخیم است که دارای طرح های بسیار برجسته و متنوعی است که موجب جلوه و ظاهری زیبا در لباس شب می شود. این نوع از پارچه دارای ظرافت خاصی است که موجب زیباتر شدن اندام بانوان می شود.به این دلیل که پارچه های گیپور دارای طرح های متفاوتی هستند، مدل لباس با طرح گیپور در بالاتنه ی آن، از مدل های پرطرفدار در طراحی لباس شب است. این مدل بدین صورت است که بالاتنه ی لباس را به طور کامل با پارچه ی گیپور می‌دوزند و سپس برای طرح دامن آن از پارچه های دیگری استفاده می شود. این پارچه زمان بسیاری است که در طراحی لباس شب استفاده می شود و در صورتی که با پارچه های دیگری مانند دانتل، حریر یا ساتن ترکیب شود می تواند در مراسم های رسمی استفاده شود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش چند ترفند ساده برای طراحی لباس کودک

در انتخاب طراحی لباس شب گیپور باید در ابتدا فرم اندام هر فردی مدنظر قرار گرفته شود، زیباترین و بهترین نوع اندام که مناسب پوشیدن هر نوع لباسی هستند، دارای فرم ساعت شنی می باشند. این اشخاص دارای بالاتنه و پایین تنه ای متناسب هستند و کمری باریک دارند. افراد دارای اندام گلابی شکل باید لباسی بپوشند که جذب و یک دست است و افراد با اندام باریک، باید لباس شب گیپوری را انتخاب کنند که بدن آنها را پرتر نشان دهد.

علاوه بر این، در انتخاب لباس شب گیپور، توجه به مدل ها و طراحی های روز و انتخاب آنها می تواند موجب جذاب تر شدن استایل شما شود. در انتخاب طراحی لباس شب گیپور بهتر است نوع آستین هایی را انتخاب کنید که لباس شما را جذاب تر جلوه دهد، آستین های بلند از جنس گیپور یا آستین های برهنه با توجه به مدل لباس شما می توانند زیبا به نظر برسند، لباس هایی با بالاتنه ی چسبان، دامن های بلند و چین دار نیز جذابیت لباس شب شما را دو چندان می کنند.

انتخاب رنگ مناسب با پوست شما برای لباس شب گیپور نیز نکته ی مهمی است.رنگ های رسمی و تشریفاتی مانند بنفش و زرشکی برای چهره های روشن و برنز مناسب است. استفاده از رنگ بژ برای هر نوع پوستی جالب به نظر می رسد. لباس شب گیپور مشکی نیز موجب می شود که افراد چاق لاغرتر به نظر برسند و رنگ قرمز برای افراد با پوست روشن و لاغر اندام جذاب است.

لباس شب گیپور

مدل لباس شب ترکیه ای

مدل طراحی لباس شب ترکیه ای جزء مدل های لباس جذاب در میان بانوان می باشد. این نوع از لباس شب دارای برش می باشد و تن پوشی مناسبی است. در صورتی که شما به شرکت در مجالس خاص تمایل دارید و می‌خواهید زیبا نظر برسید، می توانید لباس شب ترکیه ای را انتخاب کنید.

طراحی لباس شب ترکیه ای بلند، امروزه موجب جلب توجه اکثر بانوان و دختران جوان شده است و این مدل از لباس ها دارای انواع مختلف و طرح هایی با آستین های مختلف می باشند و در صورتی که شما می خواهید در مهمانی ها و مجالس رسمی خود دارای  ظاهر و تیپی پوشیده باشید، انتخاب مدل های لباس شب بلند و با آستین های پوشیده گزینه ی مناسب تری است. طراحی لباس شب پوشیده ممکن است به گونه ای باشد که در بخش پشتی لباس، به صورت باز طراحی و دوخته می شوند.  این نوع از طراحی لباس شب نیز دارای زیبایی منحصر بفرد خود می باشد.

مدل لباس شب ترکیه ای بلند با پارچه های ساده و کار شده طراحی می شوند و موجود می باشند. لباس شب های با پارچه های شلوغ و کار شده همچنین برای پوشش خانم هایی که می خواهند طراحی لباس شب آن ها دارای طرحی خاص باشد انتخابی بسیار مناسب می باشد.

طراحی لباس شب ترکیه ای کوتاه از انواع دیگر مدل های لباس شب است که در میان بانوان بسیار پرطرفدار بوده و دارای طرح ها و رنگ های زیادی می باشد.علاوه بر نوع طراحی لباس شب، انتخاب رنگ مناسب برای این نوع از لباس دخترانه و زنانه نیز دارای اهمیت بسیاری است. لباس شب های ترکیه ای، رنگ های متنوع و متفاوتی مانند مشکی، قرمز، سفید، آبی و … را دارا می باشند که بهتر است رنگ مورد نظر لباس شب هر شخص با توجه به رنگ پوست فرد انتخاب شود

لباس شب ترکیه ای