نکات عکاسی کودک ، ساده اما حیرت انگیز

نکات عکاسی کودک ، ساده اما حیرت انگیز

نکات عکاسی کودک ، ساده اما حیرت انگیز در این مقاله گردآوری شده است برای والدینی که در طول دوره رشد کودک به آن می پردازند. شما به عنوان والدین کودک یا عکاس باید نکات مهمی در رابطه با عکاسی کودک را بدانید تا بتوانید عکس هایی به یاد ماندنی ، با کیفیت و زیبا ثبت نمایید. نکاتی که در ادامه مقاله مطرح می نماییم از جمله اساسی ترین و پایه ای ترین نکات در عکاسی کودک هستند.

نکات عکاسی کودک ، ساده اما حیرت انگیز

نکات مهم عکاسی کودک

فلش را خاموش کنید و از نور طبیعی در عکاسی کودک استفاده کنید:

نور مهم ترین بخش در عکاسی است . استفاده از فلش دوربین سبب ایجاد قرمزی چشم ، مصنوعی سازی و ایجاد عکسی خشن می شود. سعی کنید در نور طبیعی غیر مستقیم عکس خود را بگیرید.

دوربین خود را بشناسید تا بتوانید عکاسی کودک حرفه ای انجام دهید

سعی کنید دوربین را از تنظیمات خودکار خارج نمایید و به واسطه تنظیمات دستی عکاسی کنید . در رابطه با ویژگی های دوربین خود اطلاعات کسب کنید تا بتوانید شات های حرفه ای تری از کودک خود بگیرید.

  • یاد بگیرید که چگونه فلش دوربین را خاموش نمایید.
  • یاد بگیرید که چگونه تنظیمات دوربین را از حالت خودکار به حالت دستی تغییر دهید.
  • یاد بگیرید چگونه سرعت شاتر خود را تنظیم نمایید.
  • یاد بگیرید چگونه حساسیت دوربین خود را تنظیم نمایید.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش فوکوس در عکاسی

نکات عکاسی کودک ، ساده اما حیرت انگیز

 تاثیر بک گراند در عکاسی کودک

به بک گراند عکس توجه نمایید

بسیاری از مواقع پس از آنکه عکاسی کرده اید ، متوجه شده اید که در پس زمینه عکستان جعبه ای زشت وجود دارد یا شی ء ناخواسته در عکس قرار گرفته است . سعی کنید در عکاسی کودک به پس زمینه عکس توجه نمایید و تمامی موارد اضافه را از پس زمینه حذف کنید. اگر شما می توانید از نرم افزار فوتوشاپ برای حذف موارد ناخواسته استفاده کنید در رابطه این مورد در عکاسی کودک دچار مشکل نخواهید شد. اما سعی کنید قبل از عکاسی کودک تمامی موارد ناخواسته را از زمینه حذف کنید. سعی کنید در عکس هایتان از پس زمینه های خنثی استفاده کنید . پس زمینه خاکستری می تواند مورد مناسبی جهت عکاسی کودک باشد.

به کودکتان نزدیک شوید و از نزدیک عکس های حرفه ای بگیرید

در عکاسی کودک از اینکه به کودک نزدیک شوید نترسید ، بر روی زمین دراز بکشید و هم سطح با کودکتان عکاسی را انجام نمایید. سعی کنید به جزئیات در عکس توجه کنید. در واقع عکس از کودک از فاصله نزدیک در آینده به شما تمامی جزئیاتی همانند چشمان ، انگشتان و … را نشان خواهد داد. علاوه بر این اگر شما بر روی زمین دراز بکشید و عکاسی کودک را انجام دهید زاویه جدیدی از عکاسی را ایجاد کرده اید و فرصت بهتری خواهید داشت تا فرزندتان به دوربین نگاه کند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
از پخش کننده و رفلکتور استفاده کنید