نکات مهم آموزشی عکاسی با دوربین نیکون(nicon)

نکات مهم آموزش عکاسی با دوربین نیکون(Nikon) کدامند؟

نکات مهم آموزش عکاسی با دوربین نیکون را بررسی می کنیم. دوربین نیکون یک دوربین دیجیتال DSLR   است ، نکات مهم آموزش عکاسی با دوربین نیکون را طبق ذیل عنوان می کنیم. یکی از راه های آموزش عکاسی با این دوربین قفل فوکوس می باشد، حتی پیشرفته ترین سیستم های اتوفوکوس برای عکس گرفتن از سوژه خارج از مرکز،  به کنترل نیاز دارد. تثبیت موقعیت سوژه خارج از مرکز یکی از راه و روش های بهبود عکاسی است، برای این امر باید اطمینان حاصل پیدا کنید که دوربین نیکون بر روی سوژه خارج از مرکز بیش از سایر موارد در مرکز فریم متمرکز می باشد.در واقع قفل فوکوس یکی از ابزارهای مناسب دوربین نیکون است که سوژه را در مناطق گوناگون فریم ثابت نگه می دارد.

 استفاده از تکنیک قفل فوکوس برای بعضی از مدل های دوربین عکاسی که دارای محدوده خاصی از نقاط اتوفوکوس هستند، مناسب می باشد. بدین ترتیب می توانید حتی برای سوژه هایی که از نقاط اتوفوکوس بی بهره هستند ، هم از قفل فوکوس استفاده کنید. اگر  اطلاعات زیادی درباره  قابلیت ردیابی فوکوس ندارید، می توان گفت ردیابی فوکوس بیشتر برای سوژه های در حال حرکت استفاده می شود . در واقع هنگامی که سوژه در حال حرکت است ، عکاس باید بداند از کدام حالت فوکوس استفاده کند ، ردیابی فوکوس یکی از اصول آموزش عکاسی با دوربین نیکون می باشد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
ثبت نام در کلاس عکاسی با اساتید و مدارک معتبر

اتوفوکوس یکی از نکات مهم آموزش عکاسی با دوربین نیکون است .

دوربین های عکاسی DSLR  نیکون سه حالت فوکوس تک ، متوالی و اتوماتیک دارند که بنا به شرایط باید از آنها استفاده شود . در مبحث ردیابی فوکوس،  یادگیری اصول آموزش عکاسی با دوربین نیکون به استفاده از حالت اتوفوکوس متوالی AF-C  بر می گردد، شما می توانید با کمک این دوربین از سوژه متحرک به طور مداوم عکس بگیرید.

با نیمه فشار دادن دکمه شاتر می توانید حالت اتوفوکوس متوالی را فعال کنید. اگر میخواهید کنترل بیشتری از نوردهی داشته باشید بایستی حالت دستی جبران نوردهی را فعال کنید . یکی از اصول اولیه آموزش عکاسی با این دوربین  جبران نوردهی  است ، که یکی از آسان ترین شیوه های  کنترل  نور می باشد . با این حال، جبران نوردهی در آموزش عکاسی با دوربین نیکون ،کار شما را به عنوان یک عکاس حرفه ای جلوه می دهد. جبران نوردهی یکی از اساسی ترین شیوه های روشن و یا تیره کردن تصاویر است .

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین کلاس آنلاین و غیر حضوری عکاسی با مدرک بین المللی