ویژگی¬های طراحی لباس مردانه چگونه است؟

روند طراحی برای پوشش مردان چگونه است؟
طراحی لباس مردانه امروزه علاقمندان زیادی را در بین جامعه طراحان مرد و زن، به خود جذب کرده است. امروزه اکثر مردان به دنبال لباس¬های برند و پرطرفدار هستند و تمایل دارند که با سبک لباس شخصی خود، در جامعه موقعیت خود را تثبیت نمایند و توجه دیگران را به سمت خود جلب نمایند. طراح لباس مردانه، با توجه به سن، اندام، ساختار بدنی، قد و استایل زندگی مردان بهترین طرح¬های خود را ارائه می¬دهند.
چرا طراحی لباس برای مردان بسیار محدود است؟
شاید درست نباشد که بگوییم مردان گزینه های محدودی برای انتخاب لباس دارند، زیرا اکثریت مردان ترجیح می دهند چیزی را بپوشند که در آن زمان با آن احساس راحتی می¬کنند. مثلا اگر در یک روز تصمیم بگیرند که شلوار و تی شرت بپوشند، همچنان به پوشیدن همان شلوار با تی شرت های مختلف ادامه می¬دهند. بنابراین، این محدودسازی مربوط به خلق و خوی مردان است و مربوط به محدودیت در طراحی لباس مردانه نیست.
چرا گزینه های لباس برای مردان بسیار محدود است؟
به طور معمول مردان به خود زحمت نمی دهند که برای خود سبکی انتخاب کنند، در حالی که زنان آماده پذیرش سبک¬های مختلف برای پوشش خود هستند. مردان اکثر اوقات دنیای مد را فراموش می¬کنند. آنها معتقدند که استفاده چندین بار از یک سبک پیراهن و شلوار و یا یک سبک تی¬شرت و شلوار جین محدودیت نیست. اما خارج از این بحث، برای مد مردان، تنوع کافی وجود دارد و به همان اندازه طراحی لباس مردانه متنوع است. تنها ما به ندرت می بینیم که لباس¬های مد مردان که در شوهای نمایش لباس به نمایش گذاشته می¬شود، توسط مردان پوشیده شود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
انواع آستین‌های خاص در طراحی لباس


بهترین طراحی لباس برای مردان کدام است؟
امروزه انتخاب اکثر مردان برای پوشش خود، استفاده از لباس¬های مد پرطرفدار است. آنها می¬خواهند در جامعه با سبک لباس شخصی خود و با جلب نظر دیگران، خوش استایل قلمداد شده و از موقعیت اجتماعی خوب و خاص خود برخوردار شوند. اگر در مورد بهترین طراحی لباس مردانه پرطرفدار که در حال حاضر وجود دارد، صحبت شود، می توانید با توجه به ساختار بدن و قد خود، سبکی را آزمایش کنید:
– کت تک مردانه سبک Blazers برای نشان دادن هیکل خوش اندام متناسب
– لباس راحتی پیاده روی
– لباس ورزشی
– پیراهن چسبان اندامی
– کت¬های سبک Scumbro
شما باید بهترین طرح لباس مردانه را بر اساس سلیقه و انتخاب شخصی و ساختار بدن خود و البته سبک زندگی خود انتخاب کنید.
بهترین برندهای مارک لباس مردان کدامند؟
تعداد زیادی از مارک های خوب برای طراحی لباس مردانه وجود دارد. فروشگاه¬های برند مردان و یا فروشگاه-های آنلاین بهترین مارک های اصلی بین المللی را در طبقه بندی¬های لباس، کفش، ساعت و لوازم جانبی مردان به فروش می¬رسانند. چند برند تجاری غربی که در حال حاضر پرطرفدار هستند عبارتند از:
رالف لورن Ralph Lauren
عقاب آمریکایی American Eagle
آرمانی Armani
رئیس هوگو Hugo Boss
جی. کرو J.Crew
و بسیاری دیگر که باید از لباس¬های جین مردانه لی¬وایز Levi’s ، جک و جونز Jack & Jones ، ریموند Raymond و زودیاک Zodiac نیز نام برد، که همه آنها محصولاتی عالی و منحصر بفرد ارائه می دهند. البته بسیاری از مارک های مد آینده در هند، آسیای جنوب شرقی و ترکیه وجود دارند که با هماهنگی با روند بین المللی، طراحی لباس مردانه را انجام می دهند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش سریع و جذاب طراحی لباس با کلاژ