چند نکته طلایی در مورد عکاسی مدلینگ لباس

عکاسی لباس

چند نکته طلایی در مورد عکاسی مدلینگ لباس ، عکاسی مدلینگ در فضای باز و بسته و قواعد انها …عکاسی مدلینگ لباس یک هنر و خلاقیت می باشد که با اموزش های لازم قابل یادگیری می باشد در این زمینه بیشترین معیار ها نور مستقیم و نور کناری است که بیشتر تاثیر را می تواند در کیفیت عکس داشته باشد.

عکاسی مدلینگ لباس

انواع تکنیک ها و ایده ها برای عکاسی کردن از لباس و پوشاک

بسیاری از عکاسان بر این باورند که یادگیری نحوه گرفتن عکس از لباس به اندازه عکاسی جواهرات یا انواع دیگر عکاسی مدلینگ لباس و محصولات پیچیده نیست. آن ها اشتباه می کنند. استخدام یک مدل برای عکاسی مدلینگ لباس باید با گزینش های خاص خود صورت گیرد. اطراف ما غنی از انواع لباس ها و پوشاک های متنوع بوده است که جهت عکاسی از این محصولات باید برخی موارد را رعایت نمایید.

در ابتدا شما به یک سری تجهیزات نیاز دارید. تا بتوانید عکس های با کیفیت خوبی را از پارچه تهیه نمایید. برای شروع عکاسی شما به یک دوربین نیاز دارید تا بتوانید این کار را به سادگی انجام دهید. باید به لنز دوربینی که تهیه می کنید دقت کنید. مهم ترین چیزی که در عکاسی مدلینگ لباس باید به ان توجه کنید این است که به بافت پارچه یا لباس دقت نمایید و در عکاسی مدلینگ لباس باید بافت پارچه را به خوبی به نمایش بگذارید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش خاص عکاسی تبلیغاتی از قهوه و شکلات

در مرحله بعد شما باید نور کناری را به وجود اورید. باید یک اتاق سفید خلق کنید برای عکاسی سپس باید نور را به صورت هدایت شده به پارچه یا پوشاک منعکس کنید. در مرحله بعد به نور مستقیم نیاز دارید و آن را متضاد نور کناری در نظر بگیرید.  اگر بافتنی های متعددی دارند باید با به کار گیری نور کناره ان ها را به خوبی نمایان کنید. باید عمق میدانی را هم در نظر داشته باشد اگر یک عکاس حرفه ای هستید.

عکاسی مدلینگ لباس

نورپردازی و کادربندی در عکاسی از لباس

در عکاسی مدلینگ لباس زاویه تابش با زاویه باز تاب برابر بوده است. و برای عکاسی مدلینگ لباس و کادر بندی این محصولات باید زاویه دوربین خود را با زاویه تابش هم محور کنید. همان طور که گفتیم در عکاسی مدلینگ نور مستقیم و نور کناری یکی از فاکتور های مهم در این زمینه می باشند و کیفیت عکس ها را این دو فاکتور بالا می برند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش ترفند طلایی نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

یکی از مواردی که در زمینه نور پردازی و کادر بندی قابل تامل است تراز سفیدی عکس می باشد یعنی این که هیچ کس دوست ندارد متوجه شود لباس زردی که در تبلیغات مشاهده کرده  است در اصل نارنجی رنگ بوده است. برای بر طرف کردن این مشکل می‌توانید یک چیز کاملا سفید را در عکستان جای گزاری کنید.

موضوع دیگری که در این زمینه مهم است دمای کلوین می باشد. که این معیار هم با استفاده از تصحیح کننده فلاش های قابل حل می باشد. جین های موجود در لباس میز می تواند یک مشکل برای شما بوده باشد که بهتر است هم بدون جین و هم با جین برای خود عکاسی کنید. شما در این مورد می توانید با نور کناره جین ها را از بین ببرید. در این زمینه زمانی که توانستید نوع رنگ ها و الیاف تشکیل دهنده پارچه ها و پوشاک را در عکس های خود به خوبی متوجه شوید بدانید که یک عکاس حرفه ای شده اید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش اصول عکاسی تبلیغاتی از طلا و جواهرات

عکاسی لباس