آموزش عکاسی

ژست و نورپردازی عکاسی

آموزش عکاسی

ژست و نورپردازی عکاسی

ژست ها و نورپردازی های زیباکننده
اگرچه همیشه مردم این را بی پرده به شما نمی گویند، اما بیشترشان دوست دارند لاغرتر از آنی که هستند دیده شوند.
برای محقق شدن این خواسته ، چند کار است که می توانید انجام دهید (علاوه بر لیکوی فای درفوتوشاپ):
به جای نشسته ، از آنان ایستاده عکس بگیرید. اگر باید بنشینند از آنان بخواهید همه ی سنگینی خود را روی چهار پایه نیندازید تا بدنشان فشرده نشود.
دوربین را کمی بالاتر از آنان نگه دارید تا به سمت بالا به دوربین نگاه کنند . از آنان بخواهید گردنشان را به سمت دوربین بکشند.اگر لازم شد از یک زیرپایی یا نردبان متحرک استفاده کنید تا به اندازه ی کافی بالا روید.
از صورتشان کلوزآپ بگیرید و از گرفتن عکس از تمام بدنشان خودداری کنید.
اگر باید کمر سوژه هم در عکس باشد از او بخواهید بدنش را به سمت مخالف نور اصلی و سر و شانه هایش را به سمت دوربین بچرخاند.
از نورپردازی کم عرض استفاده کنید .از پر کننده ی کم تری استفاده کنید تا سایه ها عمیق تر گردند.
اگر سوژه چهره ای پهن دارد می توانید نور اصلی را جا به جا کنید و بیشتر به کنار ببرید تا چهره اش باریک تر دیده شود .اگر سوژه چهره ای باریک دارد ،نور اصلی را مستقیما روی چهره اش بیندازید تا پهن تر شود.
هرقدر هم که فرد لاغر باشد اگر نور از پایین صورتش بر او بتابد به نظر خواهد رسید که او غبغب دارد . نور اصلی و پرکننده را آنقدر بالا برید که گردن او در سایه قرار بگیرد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش جالب نورپردازی در عکاسی کودک

ژست گیری آقایان و خانم ها
ژست گیری خانم ها اغلب با ارتباط چشمی و نورپردازی ملایم همراه است. در آرایش خانم ها، باید دقت داشت که تا حد امکان رنگی نرم برای پوست انتخاب گردد، ابروها سیاه شوند و مژه ها خود را به خوبی نشان دهند.امروزه ، بیشتر خانم ها انتظار مقداری کار با فوتوشاپ بر روی عکس هایشان را دارند : از بین بردن تمام نا همواری ها ، نرم کردن رنگ پوست و تاکید بر چشم ها.
پرتره ی آقایان راحت تر است. ژست گیری آنان معمولا با ارتباط چشمی همراه اسست. نورپردازی نباید خیلی تند باشد ، اما سایه هایی که چروک های صورت را نشان می دهند، حتی اگر عکس برای مجلات مد باشد ، خوبند.
تنها ادیتی که باید روی پرتره ی آقایان انجام داد ، از بین بردن موهای شکسته و تمام نا همواری ها است. برای مد، آقایان معمولا ارتباط چشمی برقرار نمی کنند، و طوری رفتار می کنند که گویی خیلی اتفاقی کنار یک دیوار آجری خاکی قدم می زنند و خونسردتر از آنند که به دوربین نگاه کنند . از آقایان به اندازه ی خانم ها در جلوی پرده ی ساده عکاسی نمی شوند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش ژست های شیک عکاسی مدلینگ دخترانه