کانتور پودری چیست و چه کابردی دارد ؟ استفاده از کانتور پودری برای پوست های با حالت چرب و براق می تواند حالت مات و طبیعی خوبی را به پوست ببخشد. امروزه در صنعت آرایش و زیبایی از کانتورینگ برای مخفی کردن نواقص صورت استفاده می کنند…. همچنین با استفاده از این تکنیک به راحتی می توان زوایای صورت را تغییر داد…

کانتور پودری

با طریقه کانتور کردن صورت آشنا شویم

کانتور پودری چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ امروزه صنعت زیبایی و آرایش به سمتی می رود که از میکاپ به عنوان معجزه آرایش یاد می شود. شما از طریق تکنیک های میکاپ می توانید نواقص صورت را برطرف کنید و به زیبایی آن بیفزایید. یکی از این تکنیک ها که امروزه بسیاری از میکاپ آرتیست ها از آن استفاده می کنند کانتورینگ است. کانتور پودری و کانتورهای کرمی بسیار پرطرفدار هستند.

با استفاده از سایه روشن هایی که با استفاده از کانتور بر صورت و بدن ایجاد می کنند برآمدگی ها و فرورفتگی های صورت و بدن را هرچه زیباتر به نمایش می گذارند. کانتور پودری جلوه ای مات تر به صورت می دهد که این خود به شیک تر بنظر رسیدن آرایش می افزاید. در هنگام کانتورینگ صورت با استفاده از کانتور پودری توجه ترکیب رنگ ها بسیار اهمیت دارد. رنگ هایی انتخاب کنید که طبیعی تر بنظر می رسند تمام آنچه که در کانتورینگ طبیعی صورت با کانتور پودری نیاز دارید یک براش و یک پالت سایه به سه طیف رنگ از کنتورها است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
روش آسان و صحیح زدن کانسیلر صورت

اگر پوست روشنی دارید از رنگ های خیلی تیره استفاده نکنید و برعکس اگر پوست تیره ای دارید نباید از رنگ های خیلی روشن برای پوستتان استفاده کنید. به نقاطی از صورت که می خواهید فرورفتگی آن بیشتر به چشم بیاید مانند زیر گونه ها، زاویه فک و… رنگ های تیره بزنید و همچنین به یاد داشته باشید که هایلایت کردن نیز از ارکان اصلی یک کانتور حرفه ای است. هایلایت کردن قسمت هایی از صورت که نور به آن ها بیشتر برخورد می کند مانند استخوان گونه، نوک بینی، برجستگی وسط لب بالا جاهایی هستند که نیاز به هایلایت دارند.

کانتورینگ حرفه ای شامل پنج مرحله است:

  •     مرطوب کردن پوست با یک مرطوب کننده مناسب
  •     هایلایتر خود را به روی برجستگی های گونه، نوک بینی، استخوان ابرو و گوشه های داخلی چشم بمالید
  •     کرم پودر خود را به یک اسفنج یا براش مرطوب به کل صورت خود بمالید
  •     قسمت های فرو رفته صورت را با رنگ های تیره کانتور کنید
  •     و در آخر از اسپری فیکس کننده استفاده نمایید.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آیا می دانید کانسیلر جامد بهتر است یا مایع؟

طریقه کانتور کردن

تفاوت کانتور پودری با کانتور چرب

شاید بسیاری از ما هنگام خرید کانتور با گزینه های زیادی رو به رو شده باشیم. در ابتدا که شما باید نوع و جنس پوست خود را بشناسید. کانتور پودری برای پوست های چرب بسیار مناسب است زیرا که به پوست های چرب که اصولا براق نیز هستند حالت ماتی بیشتری می بخشد و در گرفتن برق پوست بسیار موثر عمل می کنند. کانتورهای چرب برای پوست های خشک بسیار گزینه مناسبی هستند زیرا که این نوع ا پوست ها به دلیل حالت خشکی که دارند نیاز به یک مرطوب کننده همراه با کانتور دارند تا به خوبی به روی پوست بنشیند. در صورتی که از کانتور مناسب با نوع پوست استفاده نشود کانتورینگ شما بسیار غیر طبیعی به نظر خواهد رسید. بنابراین اگر به دنبال یک میکاپ و گریم طبیعی بر روی پوست خود هستید باید توجه کنید که از کانتور مناسب با رنگ و نوع پوست خود استفاده نمایید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
متعادل سازی چهره

کاربرد کانتور

کانتور پودری بهتر است یا کانتور کرمی ؟

کار کردن با کانتو پودری یا کرمی بستگی به مهارت شما در استفاده از این نوع کانتورها دارد . برای حرفه ای کار کردن در این زمینه و گریم های سنگین در مهمانی ها و مجالس خاص از هر دو نوع کانتور باید استفاده کرد.بهتر است قبل از استفاده حتما با روش کانتور کردن نیز آشنا باشید چون کانتور کرمی ریسک بیشتری دارد و باید به درستی روی صورت زده شود.اما در مواقعی که به دنبال گریم کردن صورتتان نیستید بهتر است فقط از کانتور پودری استفاده کنید. روش استفاده از آن بسیار راحتتر است. برای این کار از یک براون زر مخصوص رنگ پوستتان استفاده کنید.

در نهایت هر دوی کانتورها برای بهتر نشان دادن آرایشتان لازم است و با بالا بردن مهارتتان می توانید از هردو نوع کانتور استفاده کنید.