کنترل دیافراگم و شاتر

آموزش عکاسی

کنترل دیافراگم و شاتر

آموزش عکاسی

کنترل دیافراگم و شاتر

کنترل دیافراگم با استفاده از حالت های خلاقانه

برای کنترل دیافراگم با استفاده از حالت های خلاقانه در تان، حالت اولویت دیافراگم () را انتخاب کنید . سپس چرخانک اصلی را بچرخانید تا دیافراگم مورد نظرتان را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که با انتخاب اعداد دیافراگم کوچک تر برای محو کردن پس زمینه ، سرعت شاتر شما کاهش می یابد.
این لنز شماست که تعیین می کند دیافراگم تان را از بین چه دیافراگم هایی می توانید انتخاب کنید . پایین ترین عدد دیافراگم ، آن قدر مهم است که مستقیما در اسم لنز از آن استفاده می شود . برای مثال ، زوم استاندارد محبوب من به «»معروف است. اف/۴،۰ پایین ترین عدد دیافراگمی است که می توانم با این لنز داشته باشم. بعضی از لنزهای زوم دارای چند دیافراگم هستند، مثلا «۱۰۰-۴۰۰ میلی متری اف /۵،۶-۴،۵» . وقتی به عقب و ۱۰۰ میلی متری زوم می کنیم کوچک ترین عدد دیافراگم ،اف/۴،۵ است و وقتی به جلو و ۴۰۰ میلی متری زوم می کنیم کوچک ترین عدد دیافراگم ، اف/۵،۶ است.
بسیاری از ها دارای یک پیش نمایش عمق میدان هستند که دیافراگم را تا مقداری که شما انتخاب کرده اید می بندد . اگر دکمه را بفشارید ،چشمی فورا تاریک می شود و این تحت تاثیر استفاده از عدد دیافراگمی بالاتر است . اگر چشمی آنقدر تاریک شود که نتوان آشکارا منظره را دید ،پس عمق میدان هم افزایش یافته است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین آموزشگاه عکاسی در غرب تهران

کنترل سرعت شاتر در دوربین های کامپکت

برای بهره بردن از بیشترین سرعت شاتر ممکن در یک دوربین کامپکت، حالت ورزشی را انتخاب کنید. اگر سرعت سرعت شاتر باز هم خیلی پایین بود، یک سرعت ایزوی بالاتر را انتخاب کنید و یا فلاش را روشن کنید.اگر می خواهید برای محو کردن حرکت از سرعت شاتری آهسته استفاده کنید، حالت منظره را انتخاب کنید . برای آهسته کردن شاتر ، یک سرعت ایزوی پایین تر را انتخاب کنید و فلاش را خاموش کنید.