آموزش گریم مناسب برای چهره ی مربعی ، بیضی و مستطیل

گریم مناسب هر چهره به چه صورت هست ؟ در ادامه با ما همراه شوید تا با آموزش گریم برای چهره های مختلف آشنا شوید

چهره ی مربعی برای گریم

برای تبدیل کردن چهره ی مربع به چهره بیضی باید زاویه ها را کم کرده و گونه ها را از حالت پهن و صاف بودن درآورد. ابتدا فون زمینه را روی کل چهره زده و با فون دو یا سه درجه  تیره تر به صورت عمود زاویه های پیشانی را تیرگی بزنید و زوایای فک را به حالت اریب خط بکشید . سپس هاشور زده و هاشورها را به سایه تبدیل کرده و محو کنید . زاویه های تیره شده در قسمت پیشانی را در طرف صورت روی عضله های پیشانی به طرف رستنگاه محو کنید .

قسمت فک ها  که زاویه دار بوده و تیرگی زده شده را به زیر فک محو کرده و سایه بزنید . یعنی کنار عضلات شقیقه ها بالای استخوان گونه و روی گونه را از فون دو درجه روشن تر زده و روشنایی و تیرگی را در هم محو کنید. موها را در اطراف صورت بریزید

چهره بیضی برای گریم

این چهره ایده آل بوده و نیازی به رتوش ندارد. برای برجسته نمودن گونه ها می توانید مراحل زیر را به کار ببرید . بعد از زدن فون زمینه به تمام سطوح چهره، استخوان گونه را مشخص کرده و زیر استخوان گونه را با فون دو درجه تیره تر از زمینه یک خط  کوتاه کشیده و زیر خط گونه را هاشور زده و محو کنید . موهای چتری را در اطراف صورت بریزید . روی خط گونه را با فون دو درجه روشن تر از زمینه روشنایی بدهید و سپس محو کنید . این کار سبب برجسته تر شدن گونه ها می شود . اگر قسمت شقیقه ها تیرگی نیاز داشت ، تیرگی بدهید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
کلاس های تخصصی میکاپ با مدارک معتبر

چهره مستطیل برای گریم

بعد از انتخاب فون مناسب زمینه و زدن روی چهره باید زاویه های پیشانی و فک را از بین ببرید و گونه ها را برجسته کنید . روی عضلات شقیقه ، زیر استخوان گونه روی زوایای فک پایین را تیرگی دهید . در قسمت شقیقه ها هاشور زده و به طرف موها محو کنید  . زیر استخوان گونه را هاشور بزنید و به سمت عضله ماضغه بکشید طوری که فقط نصف عضله ماضغه را دربر بگیرد .

استخوان فک زیرین را هاشور بزنید و به زیر استخوان فک محو کنید . در قسمت عضلات شقیقه کنار تیرگی ها از فون شماره دو درجه روشن تر استفاده کنید ، همچنین روی استخوان گونه را نیز فون دو درجه روشن تر روشنایی بدهید . از فرق کج استفاده کرده و یک لایه چتری روی صورت بریزید.

برای شرکت در دوره های حرفه ای آموزش گریم می توانید با ما تماس بگیرید و همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه آموزش میکاپ و خودآرایی مراجعه کنید

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
کلاس‌های گریم و آرایشگری زنانه در تهران