آموزش عکاسی

نورپردازی در عکاسی

نورپردازی عکس های گروهی

بر خلاف نور پردازی پرتره های انفرادی که به دقت بالایی برای ایجاد نقاط نورانی و سایه ها نیاز دارند، برای عکس های گروهی ، تنها کاری که باید بکنید این است که اتاق را با نو ملایم پر کنید.
این کار می تواند به سادگی انعکاس یک فلاش از سقف یا قرار دادن همه ی افراد در مقابل یک پنجره ی بزرگ باشد.
در محیط استودیو، در جلوی سوژه ها و اندکی بالاتر از سطح چشمان شان، در هر طرف دوربین یک سافت باکس قرار دهید. یک سافت باکس هم می تواند کارتان را راه بیندازد ، خصوصا اگر به عنوان پرکننده ی نور طبیعی استفاده شود.
اطمینان حاصل کنید سوژه هایی که از نور دورترند هم به خوبی نور می بینند، و اگر نیاز بود از رفلکتورها یا نورهای افزودنی استفاده کنید.

گلامور

پرتره های گلامور به جای آن چهره ی واقعی که مردم انتظار دیدنش را دارند، چهره ای ایده آل و محدود نشده از سوژه به تصویر می کشند.پرتره های گلامور ، توجه خود را معطوف به زیبایی و اسرار آمیز بودن می کنند. آن ها به عکس های مد که در تبلیغات مجلات مد دیده می شوند شباهت دارند، اما این جا به جای لباس، سوژه ی ما خود شخص است.
پرتره های گلامور را بهتر از هر جای دیگری در استدیو می توان گرفت . اگر آن ها را در محیط خانه یا اتاق خواب بگیرید ، خود فضا باید خیلی شیک و تمیز باشد. پرتره های گلامور به ادیت های فراوانی نیاز دارند. نه تنها باید لک ها را از بین برد، بلکه باید تمام پوست ( از جمله تمام سوراخ های ریز روی پوست) را صاف کرد، پوست را برنزه کرد، چروک ها را زدود، و فرم بدن سوژه را دستکاری کرد. عکس های گلامور برای همه ی کسانی است که زمانی سودای تبدیل شدن به مدل را داشته اند.