نورپردازی عکس های گروهی

آموزش عکاسی

نورپردازی در عکاسی

آموزش عکاسی

نورپردازی در عکاسی

نورپردازی عکس های گروهی

بر خلاف نور پردازی پرتره های انفرادی که به دقت بالایی برای ایجاد نقاط نورانی و سایه ها نیاز دارند، برای عکس های گروهی ، تنها کاری که باید بکنید این است که اتاق را با نو ملایم پر کنید.
این کار می تواند به سادگی انعکاس یک فلاش از سقف یا قرار دادن همه ی افراد در مقابل یک پنجره ی بزرگ باشد.
در محیط استودیو، در جلوی سوژه ها و اندکی بالاتر از سطح چشمان شان، در هر طرف دوربین یک سافت باکس قرار دهید. یک سافت باکس هم می تواند کارتان را راه بیندازد ، خصوصا اگر به عنوان پرکننده ی نور طبیعی استفاده شود.
اطمینان حاصل کنید سوژه هایی که از نور دورترند هم به خوبی نور می بینند، و اگر نیاز بود از رفلکتورها یا نورهای افزودنی استفاده کنید.

گلامور

پرتره های گلامور به جای آن چهره ی واقعی که مردم انتظار دیدنش را دارند، چهره ای ایده آل و محدود نشده از سوژه به تصویر می کشند.پرتره های گلامور ، توجه خود را معطوف به زیبایی و اسرار آمیز بودن می کنند. آن ها به عکس های مد که در تبلیغات مجلات مد دیده می شوند شباهت دارند، اما این جا به جای لباس، سوژه ی ما خود شخص است.
پرتره های گلامور را بهتر از هر جای دیگری در استدیو می توان گرفت . اگر آن ها را در محیط خانه یا اتاق خواب بگیرید ، خود فضا باید خیلی شیک و تمیز باشد. پرتره های گلامور به ادیت های فراوانی نیاز دارند. نه تنها باید لک ها را از بین برد، بلکه باید تمام پوست ( از جمله تمام سوراخ های ریز روی پوست) را صاف کرد، پوست را برنزه کرد، چروک ها را زدود، و فرم بدن سوژه را دستکاری کرد. عکس های گلامور برای همه ی کسانی است که زمانی سودای تبدیل شدن به مدل را داشته اند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
10 اصول نورپردازی در عکاسی فضای باز