آموزش ترفند های عکاسی پرتره در آتلیه و استدیو

۸ نکته آموزش ترفندهای عکاسی پرتره در آتلیه و استودیو برای عکاسان

عکاسی پرتره یکی از شاخه های هنر عکاسی می باشد که از چهره ی انسان ها عکسبرداری می کند. برای این که یک عکاس در زمینه ی عکاسی پرتره به مهارت برسد باید چند نکته را بداند. ۸ نکته برای آموزش ترفندهای عکاسی پرتره در آتلیه و استودیو از این قبیل اند:

  1. ارتباط عکاس با موضوعی که درمورد آن باید عکاسی صورت پذیرد: اگر یک عکاس با موضوعی که می خواهد درباره آن عکس بگیرد آشنا باشد، می تواند عکس های بهتری بگیرد. زمانی که در مورد موضوع مورد عکاسی تحقیق می کنید، به این نکته توجه کنید که چه کار باید کنید تا عکس های پرتره شما بهتر از دیگران در همین موضوع قرار بگیرد.
  2. اطلاع از میزان روشنایی محیط عکاسی: این که یک عکاس بداند در چه محیطی چه میزان روشنایی لازم است، بسیار نکته ی مهمی می باشد. مثلا برای عکاسی از شمشیر زنی در استودیو یک عکاس پرتره باید بداند میزان روشنایی لازم در فضا باید چقدر باشد.
  3. سازمان دیده بان دینامیک از دوربین و لنز: زمانی که یک عکاس می خواهد پرتره یک تیر انداز را در استودیو عکاسی کند باید بداند این عکس سه بعدی است و به چه نوع لنز دوربینی احتیاج دارد و میزان فاصله ی دوربین از تیرانداز باید چقدر باشد که یک عکس با کیفیت بالا از پرتره تیرانداز گرفته شود.
  4. حالت چشم ها در عکاسی پرتره: چشم ها پنجره های روح نامیده می شوند و به گفته ی برایان اسمیت”هیچ چیز نمی تواند در عکاسی پرتره به شفافیت چشم ها باشد”. شما باید در آموزش ترفندهای عکاسی پرتره در آتلیه و استودیو این را بدانید که چشمها باید دارای چه زاویه و نوری باشند تا به عکس روح داده و آن را زنده کنند.
  5. حالت حرکت در عکاسی پرتره: در آموزش عکاسی باید عکاس بداند چه میزان باید بر پرتره زوم نموده تا زاویه ی عکس زیبا تر شود. این که میزان حرکت شخص چقدر باشد در زیبایی عکس پرتره بسیار مهم است.
  6. تنظیم دوربین برای میزان سفید بودن زمینه ی پرتره: یک عکاس باید آموزش ببیند که یک تصویر چه میزان رنگ پردازی باید داشته باشد تا جلوه ی زیبا و طبیعی به پرتره گرفته شده داده شود. این رنگ پردازی می تواند از رنگ لباس، رنگ زمینه پرتره و… گرفته شود.
  7. آموزش ترفندهای عکاسی پرتره در آتلیه و استودیو به روش کلاسیک سیاه و سفید: زمانی که نور کافی و لازم برای عکاسی پرتره وجود نداشته باشد، یک عکاس باید بداند بهترین گزینه برای زیبا سازی پرتره، سیاه و سفید کردن آن است.
  8. حفظ فرمت خام فایل عکاس پرتره: یک عکاس اگر برای عکس پرتره از فرمت خام استفاده نماید می تواند تصویر پرتره را به صورت واضح تر و زیباتری به نمایش بگذارد.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش ترفندهای طلایی عکاسی پرتره در شب

برای آموزش ترفندهای عکاسی پرتره در آتلیه و استودیو یاد گیری این نکات برای یک عکاس لازم است.