آموزش آسان اصول طراحی لباس تئاتر

آموزش  آسان  اصول طراحی لباس  تئاتر

در دنیای نوین امروزی امکان دسترسی به هر علم و حرفه ای موجود است ،آموزش آسان اصول طراحی لباس تئاتر نیز جزو این دسته می باشد.آموزش های حضوری، آموزش های غیر حضوری، آموزش با نرم افزار، آموزش سنتی همگی روش هایی هستند که هر یک از علاقمندان به حرفه خود می توانند از آنها استفاده کنند.

آموزش آسان اصول طراحی لباس تئاتر شامل آموزش طرح هایی است که بتواند  مخاطب و بیننده تئاتر را بیشتر به خود جلب کند و به فضای طبیعی نزدیک تر شود ، طوری که داستان تاثیر بیشتری بر تماشاچی داشته باشد. طراحی لباس برای تئاتر چهار دسته بندی دارد : تاریخی – امروزی – تخیلی و حرکات موزون ، بغیر از لباس دیگر ملحقات هم تاثیر گذار هستند از جمله کفش،کلاه،گریم صورت، کلاه گیس و دیگر لوازم. هر کدام از این ملحقات اگر که درست انتخاب شوند می توانند با هماهنگی لباس تاثیر چند برابری بر مخاطب و بیننده داستان تئاتر داشته باشند . پس دیدیم که طرح مناسب لباس چه اهمیتی در رساندن پیام داستان تئاتر دارد..

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
تصویرگری مد

آموزش طراحی لباس تئاتر در ایران

اصول طراحی لباس تئاتر  نیز در ایران طرفداران بسیاری دارد،و مثل هر کشور دیگر، هزاران داستان محلی و بومی وجود دارد که با پشتوانه فرهنگی در شکل و قالب های گوناگونی به نمایش گذاشته می شود، لباس مردان و زنان از هر طبقه و سطح جامعه و حتی صنف متفاوت است و هر کدام از اینها یک طرح لباس نیاز دارند، بنابراین  فرهنگ، تمدن و حتی دین رابطه ای تنگاتنگ در زمینه طراحی دارد، کودکان یک نوع دیگر طراحی نیاز دارند، سن و سال و جنسیت نیز در نوع طراحی دخیل هستند. طراحی لباس برای تئاتر در هر کشوری یک هنجاری دارد مثلا لباسی که برای یک تئاتر در کشور لهستان مناسب است برای کشور ایران مناسب و پسندیده نیست ، پس طراحی لباس نیز با استفاده از فرهنگ هر کشور و ملتی باید خلق و تولید شود.

آموزش طراحی لباس تئاتر با اساتید

آموزش آسان اصول طراحی لباس تئاتر  امروزه بسیار راحت شده است ، انجمن طراحان لباس و پارچه ایران که در سال ۱۳۸۳ در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به ثبت رسیده ، مرکزی معتبر برای دانش آموختگان این حرفه می باشد، که در حال حاضر نیز به مشاوره های صنعت،کارآفرینی و اشتغال زایی مشغول است. دوره های آموزشی در رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد. مرکز آموزش خانه صنعت و معدن ایرانیان نیز در زمینه آموزش طراحی لباس کلاس های آموزشی برگزار می کند. امیدواریم با مطالبی که برایتان آماده کردیم ، بتوانید  دانسته های خود را تکمیل کنید .

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
نظریه مد و طراحی لباس