آموزش ساده و بی نظیر آرایش لب بر اساس متد ۲۰۲۰

آرایش لب

آموزش ساده و بی نظیر آرایش لب را در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد. آشنایی با انواع فرم لب و آرایش ان ها …تنها یک نوع مدل آرایش و گریم مناسب انواع فرم لب نیست.یک گریمور حرفه ای انواع فم لب ها را میداند و بر اساس انها گریم میکند.در ادامه با تمام جزئیات اشنا خواهید شد.

آرایش لب

انواع لب و نحوه آرایش و گریم لب‌ها

آرایش لب به فرم کلی آرایش صورتتان معنا می‌دهد و جلوه آن را تکمیل می‌کند. اما تنها یک نوع آرایش مناسب تمام انواع لب‌ها نیست. اگر لب‌های نازکی دارید یا حتی برجسته اصلا اهمیت ندارد! چون آرایش لب به شما کمک می‌کند تا زیباتر به نظر برسید. در مقاله انواع لب و نحوه آرایش و گریم لب‌ها به کمک شما آمده‌ایم و بهترین آرایش لبی که برای فرم خاص هر لب وجود دارد را در ادامه معرفی کرده‌ایم.

آموزش آرایش لب

اصول آرایش لب

 • از قسمت وسط لب خط کشی را شروع کنید و به سمت کناره‌ها پیش بروید.
 • از یک رژ لب روشن برای پوشش لب پایینی استفاده کنید. رژ لبی با تن تیره‌تر را برای لب پایینی به کار ببرید.
 • می‌توانید از رژ لب یکسان برای هر دو لب استفاده کنید ولی برای همسان کردن نمای هر دو لب از مداد سفید یا سایه چشم در قسمت وسط لب پایینی‌تان استفاده کنید.
 • روش دیگر برای کوچک نشان دادن لب این است که قسمت داخلی خط طبیعی لب را با مداد لب کاملا رنگ کنید و سپس با رژ لب تمام کنید.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
نکات گریم و آرایش لب های برجسته

آموزش آرایش لب حرفه ای

در اینجا با انواع لب ها و گریم و آرایش ان ها اشنا خواهید شد :

 • آرایش لب پایینی بزرگتر

برای هر دو لب از رژ لب یکسانی استفاده کنید. قسمت میانی لب بالاتر را با مداد سفید یا سایه چشم کرم رنگ پوشش دهید.

 • آموزش آرایش لب های ناهمسان

اگر شکل و سایز هر دو لب تان با هم متفاوت است در این دسته جای می‌گیرید.با مداد لب خط هر دو طرف لب بالایی را خودتان دقیق بکشید و همین کار را در محدوده لب پایینی انجام دهید.خطی را که کشیده‌اید با دستتان خیلی آرام محو کنید تا نمای طبیعی‌تری داشته باشد.

 • آموزش آرایش لب ‌های صاف

این لب‌ها عمق زیادی ندارند و کاملا هموار به نظر می‌رسند.بهترین گزینه رنگ رژ برای این لب‌ها استفاده از رنگ‌های روشن ‌تر است چون رژهای تیره این لب‌ها را کوچک و صاف تر نشان میدهند.محدوده لب‌ها را کمی بیشتر از خط طبیعی لب‌ها در نظر بگیرید.انواع رژ با نمای درخشان و براق گزینه خوبی برای این لب‌ها هستند.برای پوشش محدوده خارجی لب‌ها از رژهای تیره تر و برای قسمت داخلی از رژهای روشن استفاده کنید تا زیبایی لب‌ها دو چندان شود.اگر مدل فشن بالایی را دوست ندارید؛ می‌توانید برای هر دو لب از رنگ یکسان استفاده کنید. در ادامه برای پوشش لب پایینی و قسمت مرکزی لب بالایی از براق کننده های لب استفاده کنید.

 • آموزش آرایش لب‌ های نازک
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش ساده گریم و آرایش لب کوچک

محدوده لب‌ها را کمی بیشتر از خط طبیعی لب‌ها در نظر بگیرید و سپس با دست مقداری از آن را محو کنید.از رنگ تیره تر رژ برای لب پایینی و رنگ روشن تر برای لب بالایی استفاده کنید و سپس با یک قلم موی لب تمیز این رنگ‌ها را با هم بیامیزید.

مهارت آرایش درست و اصولی لب‌ها کار دشواری است. بهتر است ناامید نشوید و تکنیک‌های بالا را با حوصله در جلوی آینه اتاق تان بارها تمرین کنید تا یاد بگیرید!

آموزش آرایش لب

نحوه درست کشیدن خط لب

استفاده از خط لب در آرایش لبها یک روش بسیار پرکاربرد  برای برجسته کردن لب ها ست.برای این کار باید حتما فرم لبها را بدانید.برای اینکه رژ لبتان از روی لبتان به راحتی پاک نشود بهتر است از خط لب استفاده کنید.

 • وقتی خط لب را دور لبهایتان کشیدید ان را روی لبهایتان زیر رژ نیز بزنید.برای این کار حتما باید رنگ خط لبتان با رژتان هماهنگ باشد.
 • از لب بالایی شروع کرده و از وسط لبتان به گوشه ها بروید.سعی کنید خط لب را خیلی بالاتر از لبهایتان نکشید زیرا زیبایی صورتتان را از بین میبرد.
 • برای لب پایینی نیز از وسط لب ها شروع کرده و به گوشه میروید.اگر از رژ لب قرمز استفاده کردید میتوانید خط لبتان را کمی تیره تر انتخاب کنید تا لبهایتان بزرگتر نشان داده شود.
 • اگر لبهای بزرگی دارید خط لب را بالاترو پایینتر از ان نکشید.زیرا زیبایی ارایش شما را از بین میبرد.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش آرایش و گریم لب های بزرگ