آموزش ژست های شیک عکاسی مدلینگ دخترانه

آموزش ژست­های شیک عکاسی مدلینگ دخترانه

عکاسان هر روز با چالش­های زیادی برای عکاسی روبرو می­شوند که یکی از آنها مدلینگ است. در این مقاله به آموزش ژست­های شیک عکاسی مدلینگ دخترانه می­پردازیم تا راهنمایی مفیدی در این زمینه برای شما انجام داده باشیم.

صرف­نظر از تجربه، زمانیکه یک مدل برای بار اول جلوی لنز می­ایستد تا از او عکس­برداری کنید از شما انتظار خواهد داشت که بتوانید او را راهنمایی کنید. بنابراین برای عکاسی چیزی بدتر از یک مدل نچسب و یک عکاس ساکت ترسناک نیست. آموزش ژست­های شیک عکاسی مدلینگ دخترانه در این زمینه به شما کمک خواهد کرد تا یک راهنمای خوب برای این­کار باشید. با این آموزش نیاز نیست نگران باشید زیرا عکس­های مدلینگ شما کوتاه نخواهد بود.

آموزش ژست­های شیک عکاسی مدلینگ دخترانه و قوانین آن

 

چیزی که من بارها و بارها در عکاسی مدلینگ دیده­ام، اولین غریزه یک مدل جدید برای ژست عکاسی گذاشتن دست روی کمر، بالا نگه­داشتن چانه و کمی حالت خشم در صورت است. حالا سوالی که اینجا مطرح است اینکه آیا این ژست صحیح است؟ پاسخ منفی است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش هیجان انگیز عکاسی مدلینگ در فضای باز


ژست و حالت­ها را انتخاب کنید

قبل از اینکه به زمان موعود عکس­برداری با مدل بروید، برنامه­ریزی­های خود را انجام دهید. عکس­های ژست­های الهام­بخش مدنظر خود را انتخاب کنید و از مدل بخواهید که از آن ژست­ها تقلید کند. شما می­توانید برای الهام گرفتن و انتخاب ژست­های مناسب از مجلات مد مانند Vogue ,W ,Glamour یا  V استفاده کنید. به جز مجلات می­توانید به سراغ ابزراهای جستجو مانند Google  و Pinterest بروید و عکس­های دلخواه خود را ذخیره کنید.

اکثر مدل­های آمارتور ترجیح می­دهند که به دوربین نگاه کنند اما من خلاف آن را پیشنهاد می­کنم. به عبارتی اگر مدلی به دوربین نگاه نکند، ساختارهای زیبایی­شناسی از دیدگاه من را به جا آورده است. همیشه به هنگام عکس­برداری تذکر می­دهم” با چشم­هایت بینی­ات را دنبال کن”. زیرا سفیدی چشم را کمتر نشان می­دهد. در واقع من با این­کار می­خواهم رنگ، کنتراست و نورهایی که روی جشم شما افتاده را ببینم و ضبط کنم.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
دوره آموزش عکاسی مدلینگ با ارائه مدرک معتبر

اغلب توجه کافی به شانه­های مدل برای عکس­برداری صورت نمی­گیرد و گاهی حتی به کل نادیده گرفته می­شود. اما باید بدانید شانه­های یک مدل نقش مهمی در ساخت چهره او در عکاسی مدلینگ دارند. فقط بالا نگه داشتن یک طرف شانه از طرف دیگر باعث اضافه شدن حس قدرت به عکس می­شود.

عکاسی با دهان بسته می­تواند عکس و حالت صورت شما را  متفاوت کند. با دهان بسته خطوط فک شما گره می­خورند و  وزن اضافی را به دوطرف صورت شما اضافه

می­کند. این حالت می­تواند حس منفی به عکس­های شما بدهد و یک چهره خسته وخنثی از مدل بسازد. اما وقتی مدل کمی دهان خود را باز می­کند، خطوط فک کشیده می­شود و چهره او از نظر یک ببینده صمیمی و لطیف به نظر می ­آید.