آموزش بی نظیر جنسیت سازی در طراحی لباس با مارکر

شخصیت سازی در طراحی لباس با مارکر یکی از سریعترین، به صرفه ترین راه های طراحی لباس در وقت و هزینه می باشد.  طراحی لباس با مارکر مانند تمامی گرایش های مد و طراحی لباس نیاز به خلاقیت و استعداد بالای هنری دارد.در واقع داشتن ذهن نوآور و خلاقی که توانایی تجسم جزئیات را دارد اولین لازمه موفقیت در صنعت طراحی لباس می باشد.

ازطریق مطالعه کتاب ها و مقالات معتبر درخصوص طراحی لباس و نیز شخصیت سازی در طراحی لباس می توان به این نتیجه رسید که اگر بدن زیر لباس درست نباشد طراحی لباس نیز به درستی انجام نمی شود.

بنابراین لازم است قبل از هرکاری در رسم کردن آناتومی بدن به مهارت رسید.

طراحی لباس با مارکر متفاوت از نقاشی های باشکل منظم است . در طراحی لباس با مارکر طراحی به شکلی منظم و دقیق ارائه می شود. در این مدل بدن در بهترین حالت خود به تصویر کشیده می شود به طورمثال پاها کمی بلندتر و باریک تر، کمر و سر کمی کوچک تر رسم می شوند. این به خودی خود باعث می شود لباس ها به طرز چشمگیری زیباتر به رخ کشیده شوند و چشم هربیننده ای را به سمت خود بکشند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش نکات خاص برای طراحی لباس شب

گام به گام طراحی لباس با مارکر:

اولین نکته ای که در طراحی لباس با مارکرلازم به یادآوری است استفاده از مارکرهایی با کیفیت رنگ بالا و قابلیت ترکیب پذیری مناسب می باشد.

در مرحله اول  طراحی لباس با مارکرقبل از هرچیز باید از طریق تجسم سازی به این فکر کنید که لباسی که قصد طراحی آنرا دارید روی بدن انسان چگونه به نظر می رسد. که  این تصویر سازی به مرور زمان و با تمرین بسیار روز به روز دقیقتر و کامل تر می گردد. برای اینکه طراحی لباس با مارکر را به بهترین نحو انجام دهیم باید بتوانیم طراحی لباس را روی قالب انسانی به تصویر بکشیم. در ابتدای مسیر شاید آناتومی بدن ازلحاظ رعایت قوائد طراحی به درستی کشیده نشود اما با تکرار و تمرین منظم می توان در نهایت به یک قالب انسانی بی عیب و نقص دست پیدا نمود . برای پیشرفت در این بخش مهمترین نکته بکار گیری قوائد کار و تمرین ، تمرین ، تمرین می باشد

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
طراحی لباس با پارچه لمه

در نهایت می توان مراحل کلی شخصیت سازی در طراحی لباس با مارکر اینگونه برشمرد:

  • تصویر سازی ذهنی و سپس رسم طرح کلی شخص
  • کپی کردن طرح روی کاغذ دیگر درصورت نیاز
  • کار روی طرح کروکی و استفاده از مداد برای کشیدن لباس و امکان پاک کردن اشتباهات احتمالی
  • پررنگ کردن تمام خطوط با قلم مشکی بعداز کامل شدن طرحی که بامداد کشیده شده
  • رنگ کردن طرح به وسیله مداد رنگی ، گواش و یا مارکر
  • تکرار فراموش نشود.