آموزش طراحی لباس عروس

کلاس آموزش طراحی لباس عروس با مداد رنگی و آموزش مولاژ و شبیه سازی لباس عروس در مرکز آموزش خانه صنعت و معدن ممکن شده است.

آموزش طراحی لباس عروس

اهمیت طراحی لباس عروس چگونه است؟


طراحی لباس عروس یا  Bridal Design بهترین بخش کارآفرینی شماست که توانایی تاثیرگذاری بر زندگی مردم دارد. چه تاثیری بهتر از آنکه کارآفرین و طراح مد بتواند لبخندی بر روی چهره های مردم در یکی از پر خاطره ترین روزهای زندگی آنها بیاورد! و چه روشی بهتر از آنکه با آوردن یک لبخند بر روی صورت عروس، در این روز شگفت انگیز، طرح خود را به نمایش عموم بگذارد.

آموزش طراحی لباس عروس
مراحل طراحی لباس عروس کدامست؟


با استفاده از آموزش و تجربه ، افکار خلاقانه خود را از لباس های زیبا و پرطرفدار سفید، به سطح بعدی یعنی طراحی لباس عروس برسانید. آموزش در طراحی لباس و یک یا دو دوره کارآموزی می تواند شما را به سطحی از تجربه و ایجاد نمونه کارهایی برساند که کارفرمایان آینده نگر را تحت تاثیر قرار دهد. برای رسیدن به اهداف حرفه ای خود را به دنیای نوآورانه مجموعه لباس های عروسی، طراحی مد عروس، گرفتن عکس­های خاص، و تکنیک های بازاریابی وارد کنید. در دستیابی به این هدف، مراحل زیر را دنبال نمایید:

۱- مدارک تحصیلی در آموزش طراحی مد کسب کنید.
طبق آمار به دست آمده، افرادی که در دنیای مد کار می کنند، معمولا مدرک تحصیلات کارشناسی کسب می­کنند، اما برخی از طراحان کسب مدرک کارشناسی ارشد در طراحی مد را، دنبال می­کنند. طراحان لباس عروسی می توانند برنامه های تحصیلی خود را در طراحی مد برای موارد خاص و یا کسب گواهینامه تخصصی در طراحی لباس عروس ادامه دهند.

۲- چه مهارت هایی در طراحی لباس برای عروس لازم است؟
کار در طراحی برای لباس عروسی نیاز به چندین مهارت خاص دارد، از جمله موارد زیر باید مد نظر قرار بگیرند:
– طراحی الگوهای کامپیوتری،
– مطالعه روشهای طرح های پیچیده مورد نیاز برای لباس های عروسی،
– یادگیری نحوه انتخاب پارچه لباس عروس و پارچه­های توری،
– مطالعه تکنیک های خیاطی پیشرفته،
-کار با دستگاه خیاطی،
– آموزش دیداری از طریق دیدن تهیه قطعات لباس نمونه،
– اقدام برای دریافت مجوز کسب و کار.

۳- آموزش کارهای دستی خود را کامل کنید.شما باید در طراحی و تزیین لباس عروس تمرین کنید. شما می توانید در کلاسهای آموزشی با پرداخت هزینه، ثبت نام کنید یا از طریق یک طراح لباس عروسی شناخته شده ای که می تواند به شما دستمزد پرداخت کند برای یک برنامه کارآموزی ثبت نام کنید. مهم نیست که چه مسیری را انجام می دهید، مطمئن باشید که از طریق آموزش تمام فرآیندهای ایجاد یک لباس عروس، از جمله امور مالی، بازاریابی، عکاسی، طراحی و نمایش لباس عروس در یک نمایش مد، می توانید در زمینه طراحی لباس عروس پیشرفت کنید. از اینتغییرات برای ایجاد شبکه های حرفه ای در دنیای مد عروس استفاده کنید. برای تکمیل چنین برنامه هایی در صورت امکان باید به مراکز مهم طراحی لباس در کشورهای دیگر مانند پاریس سفر کنید.
۴- نمونه کارهای خود را تهیه کنید.
نمونه کارهای حرفه ای خود را در طراحی لباس عروس ایجاد کنید. نمونه کارهای شما باید شامل پنج پروژه تکمیل شده و چند طرح از مجموعه لباس عروس باشد. با تاکید بیشتر بر دنیای شبکه های اجتماعی، باید یک نمونه کار دیجیتالی هم داشته باشید تا نمونه کارهای سنتی خود را تکمیل کنید. اطمینان حاصل کنید که هر جنبه ای از نمونه کارهای سنتی و یا الکترونیکی شما، انواع مختلفی از قوی ترین کارهای شما را نشان می­دهد.
۵- کسب و کار خود را راه اندازی کنید.
برای واردشدن در حرفه طراحی لباس عروس، از طریق شرکت های تامین کننده لباس عروس، خدمات طراحی تخصصی و بازارهای عمده فروشی که در دسترستان است، اقدام به مشارکت کنید. در ابتدا به عنوان دستیار شروع به کار نمایید و با تلاش بیشتر سعی کنید راه خود را به سوی یک طراح حرفه­ای ادامه دهید. با استفاده از ارائه نمونه کارهای خود و یاری از مخاطبین خود که از طریق کارآموزی با آنها آشنا شده اید، برای فرصت های شغلی جدیدتر در شرکت­های تامین کننده خدمات عروسی و خرده فروشان پوشاک درخواست کار بدهید. بعضی از طراحان لباس عروس نیز کار خود را به صورت آزادانه شروع می کنند، و قبل از راه اندازی کسب و کار خود، مجموعه­ها یا طرح هایی را ایجاد می کنند. در جلسات سخنرانی های مربوط به بخش های مالی و بازاریابی شرکت کنید و با روشهای ارائه کالای خود در بازار مصرف آشنا شوید. لازم به ذکر است که، طبق آمارهای به دست آمده، طراحان بسیار حرفه­ای و مشهور در زمینه مد به طور کلی سه درصد از مجموعه طراحان را تشکیل می­دهند.