آموزش طراحی لباس در اهواز

 

آموزش طراحی لباس در اهواز زیر نظر اساتید باتجربه و سرشناس خانه صنعت و و معدن برگزار می‌شود. این دوره مناسب افرادی است که می‌خواهند این حرفه را به طور اصولی فرا بگیرند و در آن پیشرفت نمایند.

حضور اساتید با تجربه و متخصص در دوره طراحی لباس اهواز سبب شده تا هنرجویان بتوانند تمام نکات و ترفندهای موجود در این حرفه را به طور اصولی و کامل فرا بگیرند و با مدارک معتبری که توسط خانه آموزش دریافت می‌کنند وارد بازار کار شوند.

دوره آموزش طراحی لباس در اهواز

دوره طراحی لباس آنلاین در اهواز که توسط مرکز آموزش خانه صنعت و معدن برگزار می‌شود کاملا به صورت تعاملی بوده و به صورت جامع از مبتدی تا پیشرفته آموزش داده می‌شود. این دوره مناسب افرادی است که در خارج از تهران سکونت دارند و یا علاقه مندانی که در تهران حضور دارند اما امکان آمدن به کلاس حضوری را ندارند. از این طریق هنرجویان به راحتی خواهند توانست در هر مکان جغرافیایی که حضور دارند، تنها با اتصال به اینترنت در کلاس شرکت نمایند.

آموزش طراحی لباس در اهواز کاملا به صورت آنلاین برگزار شده و با مجازی متفاوت است. برخی از افراد تصور می‌کنند که مجازی همان آنلاین است در صورتی که اصلا چنین نیست. در کلاس طراحی لباس آنلاین، استاد از آموزشگاه، سر کلاس حضور دارد و حضور دانشپذیران نیز در کلاس الزامی است. زیرا علاوه بر اینکه فیلم از قبل تهیه شده با کیفیت برای آنها پخش می‌شود، بعد از تموم شدن فیلم نیز، استاد به رفع اشکال و سوالات دانشپذیران می‌پردازد.

در نتیجه نبودن هنرجو سر کلاس باعث می‌شود مبحث درسی ناتمام بماند. همچنین در کنار استاد یک استادیار نیز سر کلاس حاضر می‌شود. استادیار از کلاس به صورت 24 ساعته پشتیبانی می‌کند و دانشپذیران نیز می‌توانند برای رفع مشکلات خود از استادیار کمک بگیرند. در پایان دوره طراحی لباس نیز با ارائه ژوژمان مدرک معتبر ارائه خواهد شد.

آموزش طراحی لباس در اهواز

بهترین آموزشگاه طراحی لباس آنلاین در اهواز

برای کسب اطلاعات در مورد دوره آنلاین و نیمه حضوری طراحی لباس از طریق واتس آپ یا تلفن های زیر با کارشناسان در ارتباط باشید

مزایای کلاس آنلاین طراحی لباس اهواز

با اینکه کیفیت برگزاری هر دو کلاس کاملا مثل هم بوده و در هردو یک استاد با سرفصل های یکسان آموزش داده می‌شود اما با اینحال آموزش طراحی لباس آنلاین در اهواز دارای یکسری مزیت هایی نسبت به دوره طراحی لباس حضوری است. از جمله این مزیت های به شرح زیر می‌باشد:

 1. شما می‌توانید فیلم هایی که در کلاس پخش می‌شود را که با بهترین کیفیت فیلم برداری شده است در پایان همان جلسه تحویل بگیرید.
 2. زمان خود را به جای هدر دادن در رفت و آمد به تمرین بیشتر اختصاص می‌دهید.
 3. از هزینه رفت و آمد کاسته می‌شود.
 4. یک استادیار در کنار استاد قرار می‌گیرد و از کلاس پشتیبانی کرده و به حل مشکلات دانشپذیران می‌پردازد. در کلاس های حضوری این امکان وجود ندارد.

لازم به ذکر است که چه در دوره های طراحی لباس آنلاین و چه در حضوری، کلاس از یک شیوه استاندارد و اصولی پیروی می‌کند. برای ثبت نام در کلاس ها بهتر است ابتدا شرایط خود را برای حضور در کلاس بسنجید و بعد با آگاهی کامل اقدام به ثبت نام نمایید.

سر فصل های کلاس طراحی لباس در اهواز

لازمه تخصص در طراحی لباس، آموزش حرفه‌ای و تکرار و تمرین در آن است که این موضوع یک شبه حاصل نمی‌شود. آموزش طراحی لباس در اهواز به مدت 6 ترم برگزار می‌شود. در هر کدام از این ترم ها، هنرجویان با یکی از موضوعات اصاصی در طراحی لباس آشنا می‌شوند. این 6 آیتم به شرح زیر است:

آشنایی با طراحی فیگور

اساس و پایه طراحی لباس این است که شما ابتدا بتوانید یک مانکن رسم کنید. در این ترم مانکن را در نمای سه رخ، تمام رخ، نیم رخ خواهید آموخت. همچنین با انواع یقه، آستین، پیراهن، دامن، شلوار، چگونگی رسم چین و چروک روی لباس ها آشنا خواهید شد.

علاوه بر آن نحوه رسم چهره را نیز در این ترم فرا می‌گیرد. هدف از این آموزش این است که بتوانید نسبت به چهره و حتی موهای اشخاص برای آنها لباس طراحی کنید.

رنگ شناسی تخصصی و جنسیت سازی روی کاغذ

پس از آنکه نحوه رسم مانکن را به طور کامل یاد گرفتید، در این ترم با رنگ شناسی و مخلوط کردن رنگ ها با هم آشنا می‌شوید. نحوه ست و ترکیب کردن رنگ ها در حرفه طراحی لباس بسیار مهم است تا بتوانید بر اساس رنگ پوست، علایق مشتری و فصل مورد نظر، رنگ ها را انتخاب کنید و یک اثر زیبا و جذاب خلق نمایید.

علاوه بر آن در ترم دو با ایرادات اندامی آشنا خواهید شد که بتوانید در ترم بعد بر اساس آن لباس طراحی کنید. شما آموزش خواهید دید که چگونه جنسیت یک لباس را روی کاغذ پیاده سازی کنید از جمله: ساتن، مخمل، جیر، حریر، دانتل، گیپور و …

خلاقیت در طراحی لباس

داشتن خلاقیت در طراحی لباس یک عنصر حیاتی است که در این ترم به آموزش آن پرداخته می‌شود. شما در این ترم موارد زیر را آموزش می‌بینید:

 • چگونه یک لباس را طراحی کنید.
 • چگونه از منابع اطرافتان ایده بگیرید.
 • چگونه بر اساس هر اندام لباس طراحی کنید و در ژوژمان خود یک لباس آماده ارائه نمایید.

اگر خودتان کار خیاطی را بلد باشید، می‌توانید طرحتان را به راحتی بدوزید. اما اگر بلد نیستید می‌توانید با یک خیاط همکاری کنید و تشکیل یک گروه بدهید. اغلب هنرجویان ما در این ترم شروع به کار حرفه‌ای می‌کنند.

اکسسوری و تزئینات روی لباس

در این ترم که جذاب ترین ترم آموزش طراحی لباس در اهواز محسوب می‌شود، با دوخت انواع اکسسوری ها روی لباس و پارچه آشنا می‌شوید تا بتوانید به وسیله آن یکسری ایرادات اندامی را بپوشانید و حتی قیمت کارهای خود را بالاتر ببرید.

مولاژ در طراحی لباس

مولاژ به معنای الگوی حجمی است. شما باید بتوانید که یک پارچه را روی مانکن طراحی کنید و برای آن الگو تهیه کنید. این روش یکی از به روزترین روش های طراحی لباس در کل دنیا محسوب می‌شود.

نرم افزارهای طراحی لباس

در ترم آخر دوره طراحی لباس آنلاین اهواز شما با نرم افزار مارولوس اشنا می‌شوید. این نرم افزار یکی از بهترین برنامه های طراحی لباس محسوب می‌شود که آن را به صورت حرفه ای آموزش خواهید دید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و سمت و سویی که کارهای دستی جای خود را به کارهای کامپیوتری داده‌اند، اغلب کارخانه ها و مزون ها نیز به نرم افزارهای طراحی لباس روی آورده اند پس بهتر است این ترم تمام تلاش خود را روی یادگیری نرم افزار بگذارید تا بتوانید حرفه ای وارد بازار کار شوید.

تجهیزات مورد نیاز دوره طراحی لباس در اهواز

تجهیزاتی که لازم دارید تا بتوانید در دوره آموزش طراحی لباس آنلاین در اهواز شرکت کنید به شرح زیر هستند:

 1. ترم اول به مداد، پاک کن، تخته شاسی و کاغذ احتیاج دارید.
 2. در ترم بعدی به چند رنگ مدادرنگی، مارکر و گواش احتیاج دارید که اصلا نیازی به خرید تمامی رنگ ها را ندارید و آموزش می‌بینید که چگونه رنگ ها را باهم ترکیب کنید و رنگ های جدید بسازید.
 3. ترم سه تنها از لوازمی که دارید استفاده می‌کنید فقط در پایان ترم یک لباس یا مانتو را باید دوخته شده به عنوان ژوژمان ارائه دهید.
 4. در ترم تزئینات به لوازم مخصوص اکسسوری ها احتیاج دارید.
 5. دوره مولاژ به یک مانکن احتیاج دارید و چند متر پارچه ی معمولی مثل متقال که بتوانید الگوها را روی آن پیاده سازی کنید.
 6. ترم اخر نیز به یک لپ تاپ احتیاج دارید که بتوانید نرم افزار را روی آن نصب کنید.

سوالات متداول در مورد آموزشگاه طراحی لباس در اهواز

خیر برای ورود به این رشته شما به هیچگونه پیش نیازی احتیاج ندارید و از صفر تا صد در این دوره آموزش خواهید دید.

خیر باید بدانید که طراحی لباس با نقاشی متفاوت است و شما تمام آنچه را که در رشته طراحی لباس به آن احتیاج دارید برای کشیدن لباس روی کاغذ را آموزش خواهید دید.

بعضی اوقات افرادی که به طراحی لباس علاقمند هستند از ما می‌پرسند که من به خیاطی علاقه ندارم آیا می‌توانم وارد دوره طراحی لباس شوم؟ که در پاسخ به آنها باید بگوییم بله شما در طول ترم آموزش خواهید دید که چگونه تیم برند خود را مدیریت کنید و نحوه‌ی ارتباط  با خیاط را آموزش می‌بینید.

در کیفیت این دو کلاس هیچ گونه تفاوتی وجود ندارد تنها تفاوت ها همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم به صرفه جویی در زمان و هزینه و هچنین دریافت فیلم با کیفیت از کلاس است.

شهریه دوره بر اساس سطح شما و نظر کارشناسان ما متغیر است که می‌توانید با ارتباط با کارشناسان دپارتمان طراحی لباس و دریافت وقت مشاوره، تمامی اطلاعات مربوط به دوره را بپرسید.

4.5/5 - (8 امتیاز)

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سلام من علاقمند به شرکت درکلاسهای شماهستم رشته دیگری خوندم ولی علاقه به حضوردرکلاسهای شمادارم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید