کلاس عکاسی | دوره آموزش مقدماتی تا پیشرفته

آموزش جامع عکاسی

کلاس عکاسی پایه تا پیشرفته

زمانی می توانیم بگوییم یک دوره آموزشی مفید واقع شده است که شما پس از گذراندن آن، نیازی به شرکت در دوره های دیگر نداشته باشید. دوره آموزشی عکاسی هم به همین صورت است. این دوره نباید هیچ کم و کاستی از نظر مباحث آموزشی داشته باشد. به همین منظور لازم است قبل از ثبت نام در دوره های آموزش عکاسی از معتبر بودن دوره ها و سرفصل های آموزشی آن ها اطلاع داشته باشید تا مجبور نشوید برای جبران کمبودهای آموزشی؛ هزینه و زمان دوباره ای صرف کنید. خیلی از دوره های آموزشی به دو بخش پایه یا مقدماتی و بخش پیشرفته تقسیم شده اند که این موضوع از نظر استانداردهای آموزشی قابل قبول نمی باشد. دوره پیشرفته عکاسی باید بعد از دوره پایه یا مقدماتی و بدون هیچ قاصله زمانی ادامه داشته باشد تا بتواند موثر واقع شود. مباحثی که در یک دوره عکاسی آموزش داده می شود باید شامل آنچه باشد که یک فرد به عنوان عکاس نیاز است بداند.

توجه داشته باشید که برای شرکت در کلاس عکاسی پایه تا پیشرفته نیازی به هیچ پیش زمینه ای ندارید و اصلا اهمیتی ندارد که رشته تحصیلی شما چه چیزی بوده است. همین موضوع باعث می شود شما عزیزان بتوانید با هر گرایش تحصیلی و هر رشته ای؛ در این کلاس ها شرکت کنید و در پایان به عنوان یک عکاس حرفه ای از آنچه آموخته اید، استفاده کنید.

اموزشگاه عکاسی

سرفصل دوره عکاسی

آموزش عکاسی پایه تا پیشرفته با مباحث پایه شامل آموزش کار و راه اندازی دوربین های دیجیتال آغاز شده و در ادامه به تنظیم و مدیریت منو و استفاده از دوربین در موقعیت های مختلف، آموزش انواع نورپردازی و… می پردازد. در پایان هم دانش پذیران کار با نرم افزارهای ویرایش عکس مثل فتوشاپ و لایت روم را یاد می گیرند تا بتوانند تصاویر خود را به راحتی، ویرایش کنند.

به طور کلی سرفصل های دوره عکاسی شامل اصول اولیه عکاسی، تسلط بر منوی دوربین، کادربندی مناسب، عمق میدان، سرعت شاتر، کاربرد دیافراگم، انواع تکنیک های عکاسی،شناخت شاخه های مختلف عکاسی ، دوربین های دیجیتال، انواع نورپردازی و معرفی انواع نرم افزارهای عکاسی می شود. دانش پذیران پس از ثبت نام در دوره جامع عکاسی پایه تا پیشرفته با این مباحث به طور کامل، آشنا می شوند. یکی از موضوعات مهمی که در ایجاد تصاویر خلاقانه نقش دارد؛ اجرای درست و اصولی نورپردازی است که در این دوره نیز به آن پرداخته می شود.

سرفصل های دوره آموزشی باید به گونه ای باشد که دانش پذیران را از حضور در دوره های دیگر آموزش عکاسی، بی نیاز کند. سرفصل های دوره عکاسی در مرکز آموزش خانه صنعت و معدن به شرح زیر است :

 • ترم اول : مبانی عکاسی دیجیتال
 • ترم دو : عکاسی تکنیکال
 • ترم سوم : نورپردازی در عکاسی استدیویی
 • ترم چهار : نرم افزار ادیت عکس

کلاس عکاسی با مدرک بین المللی

اکثر آموزشگاه هایی که به برگزاری دوره های عکاسی می پردازند معمولا در پایان دوره، مدرک آن را هم به دانش پذیران، اعطا می کنند اما تنها تعداد کمی از آموزشگاه ها هستند که در این مورد مدرک معتبری ارائه می دهند. یکی از این آموزشگاه ها خانه صنعت و معدن است که علاوه بر ارائه مدرک معتبر در این زمینه؛ توانسته است با بهره گیری از بهترین و مجرب ترین اساتید و همچنین با مناسب ترین هزینه، اقدام به برگزاری چنین دوره هایی کند. ویژگی خاصی که این آموزشگاه دارد این است که هنرجویان با استفاده از مدرک ارائه شده در پایان دوره قطعا می توانند اعتباری برای ورود به بازار کار برای داشته باشند . همچنین مدارکی که توسط مرکز آموزش خانه صنعت و معدن به هنرجویان اعطا می شود قابل ترجمه است و هنرجویان می توانند با مراجعه به دارالترجمه های رسمی در سراسر کشور مدارک خود را به زبان کشور مقصد ترجمه کنند .

انواع آموزش عکاسی

آموزش عکاسی برای هر کسی متفاوت است به این دلیل که انگیزه هر فردی از انتخاب دوره های عکاسی می تواند متفاوت باشد. خیلی افراد به دنبال یادگیری عکاسی پرتره هستند تا بتوانند در اسرع وقت آتلیه محبوب خود را تاسیس کنند اما برخی دیگر هم به دنبال ارضای حس ماجراجویی خود بوده و آرزو دارند در آینده ای نه چندان دور به یک عکاس حرفه ای طبیعت، تبدیل شوند. انگیزه و هدف هر چیزی که باشد؛ رسیدن به آن در دوره عکاسی ، امکان پذیر است زیرا این دوره شامل تمامی شاخه های عکاسی می شود. به طور کلی آموزش جامع عکاسی که در آموزشگاه صنعت و معدن برگزار می شود، شامل ۴ شاخه زیر است:

عکاسی مدلینگ: این شاخه عکاسی از گذشته تا به امروز درآمد زیادی را عاید عکاسان کرده است زیرا به صنعت مد و اکسسوری مرتبط است و این صنعت هیچ گاه از وجود عکاسان حرفه ای، بی نیاز نمی شود. نکته ای که وجود دارد این است که از آنجایی که صنعت مدلینگ مرتبا تغییر می کند؛ عکاسی مدلینگ هم باید به روز شده و هماهنگ با جامعه باشد.

عکاسی تبلیغاتی: برندهای تبلیغاتی هر ساله هزینه هنگفتی را بابت تبلیغات می پردازند. بنابراین اگر بتوانید در این حیطه حرفه ای و خلاقانه عمل کنید؛ به سرعت وارد بازار کار شده و سفارش های زیادی را جذب می کنید. عکاسی تبلیغاتی برای صنعت بازاریابی انواع کالا و خدمات مورد توجه است و تمامی فوت و فن های آن در دوره عکاسی پایه تا پیشرفته توسط اساتید مجرب این حوزه، آموزش داده می شود.

عکاسی پرتره: این شاخه از عکاسی بر روی تصویربرداری از چهره و اجزای صورت تمرکز دارد و بیشترین حوزه کاری آن مربوط به کار در آتلیه است. امروزه نیاز افراد به ثبت تصاویر ماندگار بسیار بیشتر از گذشته احساس می شود بنابراین لازم است افرادی این حرفه را به طور تخصصی دنبال کنند و بتوانند نیاز جامعه را در زمینه عکاسی های مربوط به مناسبت های مختلف مثل مراسمات ازدواج و تولدها، عکاسی بارداری، عکاسی کودکان و… مرتفع کنند.

عکاسی طبیعت: خوشبختانه زیبایی های طبیعت و حیات وحش آنقدر زیاد هست که بتواند نیاز عکاسان علاقه مند به این شاخه از عکاسی را برطرف کند. سوژه های جذاب زیادی در طبیعت وجود دارد. اگر شما هم به طبیعت گردی و ثبت تصاویر خلاقانه علاقه مند هستید؛ پیشنهاد می کنیم عکاسی طبیعت را به طور تخصصی دنبال کنید. مسلما شکار صحنه ای از دویدن یک آهو در میان یک دشت سرسبز چیزی نیست که بتوان به سادگی از آن، گذشت.

علاوه بر دوره جامعی که تمامی شاخه های بالا را پوشش می دهد؛ آموزشگاه صنعت و معدن اقدام به برگزاری دوره کوتاه مدت دیگری تحت عنوان “دوره جامع عکاسی دیجیتال” کرده است که با شرکت در آن؛ کار با دوربین های نسل جدید یا دیجیتالی را به طور کامل، فرا می گیرید. ویژگی این دوره آموزشی استفاده حداکثری از زمان است به گونه ای که شما تمامی مباحث عملی و اجرایی را در مدت زمان کوتاهی آموزش می بینید و می توانید در زمینه عکاسی پرتره یا همان کار در آتلیه و عکاسی طبیعت، کار خود را آغاز کنید.

برای شرکت در دوره های جامع عکاسی می توانید با کارشناسان دپارتمان عکاسی از طریق واتساپ یا شماره های درج شده در سایت در ارتباط باشید.

کارشناس آموزش: ۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۸

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۷

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۴۱۱۱۲۲۹

دوره عکاسی

کلاس عکاسی در تهران

همانطور که گفتیم دوره جامع آموزش عکاسی باید بتواند تمامی مباحثی که نیاز است بدانید به طور جامع به شما آموزش دهد به گونه ای که بعد از گذراندن این آموزش ها بتوانید در بازار کار این حرفه، به راحتی فعالیت داشته باشید. خانه صنعت و معدن یکی از آموزشگاه های معتبر واقع در تهران است که این امکان را فراهم کرده است که هنرجویان بتوانند تنها با ثبت نام در یک دوره، عکاسی را به طور کامل، یاد بگیرند. این دوره آموزشی در تهران با متدهای روز دنیا و جدید ترین ترفندهای آموزش بازار کار در خانه صنعت و معدن، برگزار می شود.

ویژگی خاصی که این دوره آموزشی دارد این است که شما با شرکت در یک دوره می توانید همه آنچه که در عکاسی به آن احتیاج دارید از پایه تا پیشرفته یا از صفر تا صد در مدت زمانی معقول، آموزش ببینید به صورتی است که بعد از پایان آن، نیازی به گذراندن هیچ دوره دیگری نخواهید داشت. شما در پایان این دوره عکاسی تمامی سرفصل های عکاسی را قدم به قدم و مرحله به مرحله خواهید آموخت. همچنین در مسیر حرفه ای شدن با وجود اساتید مجرب در این زمینه، هیچ ابهامی باقی نمی ماند.

مزیت دیگری که برگزاری دوره عکاسی پایه تا پیشرفته دارد این است که شما بلافاصله پس از پایان یافتن دوره، می توانید وارد بازار کار شده و به صورت تخصصی فعالیت خود را آغاز کنید. بازار کار این رشته هرگز اشباع نمی شود و همچنان به عکاسان حرفه ای نیازمند است. در اتمام دوره نیز هنرجویان به بازار کار حرفه ای معرفی می شوند. بنابراین دغدغه ای برای ورود به بازار کار، نخواهید داشت.

آموزش عکاسی

قیمت دوره عکاسی مقدماتی تا پیشرفته

هزینه دوره جامع عکاسی وابسته به سطح شما و نظر کارشناسان دپارتمان عکاسی از یک میلیون الی شش میلیون و چهارصد هزار تومان متغیر است .

ثبت نام کلاس عکاسی در تهران

برای شرکت در دوره عکاسی بزرگترین شرط علاقه قلبی شما و تعهد شما به آموزش است.
شما برای شرکت در کلاس عکاسی اگر تلاش و پشتکار داشته باشید می توانید به اساتید و پرسنل مجرب ما اطمینان کنید.ما شما را در مسیر رسیدن به آرزوی خود برای ثبت لحظات بی نظیر زندگی یاری خواهیم کرد.
طول دوره عکاسی حدود ۵ الی ۶ ماه و آموزش شما به صورت جامع و کامل است.از شرکت در کلاس های دیگر بی نیاز هستید و بلافاصله بعد از پایان این دوره وارد بازار کار خواهید شد.

برای ثبت نام در دوره و کلاس عکاسی و رویارویی با رویاهای خود مشتاق هستید. می دانیم که آروزی گذراندن لحظاتی زیبا در کنار آموزشی کاربردی و حرفه ای را دارید.

برای ثبت نام و شرکت در کلاس های آموزش عکاسی از طریق شماره های سایت یا واتس آپ ما با کارشناسان دپارتمان عکاسی مذاکره و مشورت کنید.

ما تا پایان مسیر در کنار شما خواهیم بود.

کارشناس آموزش: ۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۸

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۷

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۴۱۱۱۲۲۹

سوالات متداول

 • مدت زمان شرکت در کلاس عکاسی چقدر است؟

این کلاس ها به صورت کوتاه مدت یک دوره ۵ الی ۶ ماهه، ارائه می گردد که نسبت به سایر آموزش ها دوره نسبتا کوتاهی محسوب می شود. اگر هنرجو بخواهد همین مباحث را از طریق ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کسب کند؛ حداقل نیاز است ۴ سال، زمان بگذارد.

 • آیا با شرکت در دوره آموزش عکاسی می توان به نتیجه مطلوب رسید؟

بله ، اگر علاقه مند بوده و پشتکار لازم را برای انجام تمرینات داشته باشید، می توانید در مدت زمان کوتاهی نتیجه مطلوب که همان رسیدن به سطح حرفه ای در حوزه عکاسی است، به دست آورید. خیلی افراد تنها با گذراندن دوره جامع و کامل عکاسی توانسته اند به سرعت وارد بازار کار شوند.

 • آیا می توان در دوره عکاسی جامع به صورت غیرحضوری و آنلاین هم شرکت کرد؟

بله این امکان فراهم شده است تا دانش پذیران بدون محدودیت مکانی و از هر کجا که هستند بتوانند از آموزش های خانه صنعت و معدن، بهره مند گردند. لازم به ذکر است که محتوای آموزشی ارائه شده در دوره آنلاین از نظر کیفیت آموزشی، هیچ تفاوتی با دوره های حضوری نخواهد داشت. حتی دوره های آنلاین از نظر کاهش هزینه و زمانی که صرف رفت و آمد در کلاس ها می شود می تواند به صرفه تر باشد.

 • آیا به پیش نیاز خاصی برای شرکت در دوره عکاسی نیاز است؟

خیر، هیچ پیش نیازی برای ورود به دوره عکاسی نیاز نیست. اینکه رشته تحصیلی شما چه چیزی بوده است ملاکی برای شرکت در این دوره، نخواهد بود. همانطور که در این مقاله ذکر شد؛ دوره آموزش عکاسی در خانه صنعت و معدن از صفر و با مباحث پایه ای آغاز شده و تا رسیدن به سطح پیشرفته و حرفه ای ، ادامه می یابد.

 • هزینه شرکت در دوره آموزش عکاسی چقدر است؟

هزینه شرکت در این دوره متغیر بوده و بین یک میلیون تا شش میلیون و چهارصد هزار تومان می باشد. برای اگاهی از هزینه ها به کارشناسان مربوطه در خانه صنعت و معدن، رجوع کنید.

 • آیا می توان به صورت غیرحضوری ثبت نام را انجام داد؟

بله، به لطف وجود اینترنت می توانید تمامی مراحل ثبت نام را به صورت اینترنتی و بدون مراجعه حضوری هم ، انجام دهید و تنها برای شرکت در اولین جلسه از دوره آموزش عکاسی پایه تا پیشرفته در محل تشکیل کلاس ها، حاضر شوید.

 • آیا پس از اتمام دوره مدرک معتبر ارائه می شود؟

بله ، شما پس از پایان دوره می توانید مدارک معتبر و بین المللی از آموزشگاه صنعت و معدن دریافت کنید که قابل ترجمه نیز می باشد .

اینستاگرام دپارتمان عکاسی