آموزش سریع و جذاب طراحی لباس با کلاژ

آموزش سریع و جذاب طراحی لباس با کلاژ

 طراحی لباس با کلاژ، کلاژ یکی از تکنیک های طراحی لباس می باشد در این روش با استفاده از سنگ و چوب، تکه های پارچه، اشیای ریز مانند مقوا، میوه ها و غیره به طراحی لباس و ایجاد طرح های متنوع می پردازند. طراحی لباس با کلاژ بسیار ساده می باشد شما برای این کار کافی است یک طرح را انتخاب کنید و برای رنگ کردن و رنگ آمیزی آن به جای استفاده از وسایل رنگ‌ آمیزی از اشیا و وسایلی که  در اول متن به آن ها اشاره کردیم استفاده کنید.

برای مثال شما قصد دارید، یک لباس شب طراحی کنید طرح ابتدایی لباس شب خود را آماده کرده و سپس با استفاده از کاغذهای روزنامه می توانید به صورت خرده ریز بر روی طرح بچسبانید و یا اینکه به صورت لوله های  خم شده طرح لباس خود را آماده کنید. روش  کار طراحی لباس با کلاژ تکنیک خاصی ندارد و اینگونه میباشد که شما با استفاده از خلاقیت خود  طرح را جذاب و زیبا آماده کنید. مورد دیگری که شما برای آماده کردن لباس با استفاده از تکنیک کلاژ و طراحی لباس با کلاژ می توانید استفاده کنید استفاده از میوه ها می باشد میوه ها به دلیل اینکه اشکال گوناگونی دارند در طراحی لباس به شما بسیار کمک می کنند، مخصوصا طراحی لباس با کلاژ را می توانید  برای لباس های شبی که دوست دارید استفاده کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
ویژگی¬های طراحی لباس مردانه چگونه است؟

در زیر چند نمونه از تکنیک کلاژ با استفاده از میوه و غیره را برای شما آورده ایم که با دیدن آنها می توانید به اصل موضوع پی ببرید. گاهی طراحی بعضی از گلها و یا  طرح ها واقعاً زمان‌ بر و سخت می باشد، شما می توانید با استفاده از کاغذ رنگی ها قطعه‌ای از کاغذ را جدا کرده و بر روی طرح خود بچسبانید در واقع تکنیک طراحی لباس باکلاس استفاده از طرح های آماده و از قبل طراحی شده است. شما تنها با خلاقیت خود می توانید آنها را بر روی طرح خود به اشکالات و طرح های گوناگونی بچسبانید. شاید سوال شما این باشد که در نرم افزار های طراحی لباس کلاژ به چه صورت میباشد در این نرم‌ افزارها  تکه هایی از لباس، پارچه و اشیای مورد نیاز در اختیار شما قرار می دهد و شما باید چیدمان آنها را بر اساس ایده و خلاقیت خود و همچنین طرح خود پیاده سازی کنید. امروز طراحی دو بعدی و سه بعدی لباس در نرم افزارهای مانند مارولوس و جمینی طرفداران بسیاری پیدا کرده است. در این نرم افزارها هم الگو سازی و هم سیستم تکنیک طراحی لباس با کلاژ پیاده سازی شده و شما به راحتی با کمی آموزش در رابطه با این نرم افزارها می توانید طرح طراحی لباس باکلاژ را پیاده سازی کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
دوره های آموزش طراحی لباس در ترکیه چگونه است؟