اصول رنگ آمیزی زیبا در طراحی لباس

اصول رنگ آمیزی زیبا در طراحی لباس

اصول رنگ آمیزی زیبا در طراحی لباس ، دارای تکنیک های مختلفی است، اگر این تکنیک درست انتخاب شود و به زیبایی اجرا شود، بر کیفیت طرح ارائه شده نقش بسزایی خواهد داشت. همانگونه که هماهنگی در نت های موسیقی موجب خلق آهنگی گوش نواز می شود هماهنگی در رنگ بندی لباس نیز فرد را جذاب تر نشان می دهد.

 

اصول رنگ آمیزی زیبا در طراحی لباس

رنگ آمیزی زیبا در طراحی لباس

رنگ آمیزی زیبا در طراحی لباس، موضوعی فراتر از سلیقه ی شخصی است، ممکن است متخصص طراحی لباس، ترکیب رنگی را پیشنهاد دهد که افرادی آن را نپسندند، زیرا طراح لباس با آشنایی و تخصص در زمینه ی رنگ شناسی، رنگ هایی را کنار هم قرار می دهد که باهم هماهنگ هستند. همانگونه که هماهنگی در نت های موسیقی موجب خلق آهنگی گوش نواز می شود، هماهنگی در رنگ بندی لباس نیز فرد را جذاب تر نشان می دهد.

ابزارهای مختلف جهت رنگ آمیزی زیبا در طراحی لباس

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
رنگ شناسی در طراحی لباس

ابزارهای مختلفی برای رنگ آمیزی در طراحی لباس وجود دارند که عبارتند از:

گواش، مداد سیاه، مداد رنگی، ماژیک و آبرنگ

انتخاب درست هرکدام از این ابزار و رنگ آمیزی زیبا در طراحی لباس، به نوع جنس پارچه مدنظر شما بستگی دارد و می تواند طرح شما را زیباتر جلوه داده و شما را به یک طراح لباس حرفه ای تبدیل کند، در ادامه درمورد هریک از این ابزار توضیح داده می شود.

             رنگ آمیزی در طراحی لباس

رنگ آمیزی با گواش

در هنگام کار با گواش مقدار رنگ استفاده شده توسط طراح بسیار مهم است، رنگ نباید بیش از اندازه غلیظ یا رقیق باشد، در رنگ آمیزی، رعایت درجه روشنی و تاریکی مهم می باشد، پس از پیاده کردن طرح مورد نظر، با گواش غلیظ، طرح را رنگ آمیزی کرده و سایه روشن ها و بافت های دلخواه خود را ایجاد کنید تا به یک رنگ آمیزی زیبا در طراحی لباس برسید.

رنگ آمیزی با آبرنگ در طراحی لباس

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
رنگ شناسی لباس مهمترین مسئله در استایلینگ

آبرنگ با گواش در نحوه ایجاد تونالیته رنگ ها تفاوت دارد، ترکیب شدن رنگ با آبرنگ موجب شفافیت و لطافت رنگ می شود. پس از پیاده نمودن طرح، با استفاده از قلموی تمیز و آب، بر روی یک مقوای ضخیم طرح را پیاده کرده و آن را خیس کنید، سپس به صورت رقیق رنگ آمیزی نمایید، رنگ آمیزی می بایست یکدست باشد و سایه روشن ها باید قبل از خشک شدن کار اجرا شود تا به رنگ آمیزی زیبا در طراحی لباس برسید، پس از خشک شدن زمینه، دورگیری را انجام دهید.

رنگ آمیزی با مداد رنگی و مداد سیاه

در طراحی با مداد رنگی، نوع مداد رنگی انتخاب شده بسیار مهم است، بهترین نوع مداد رنگی، مدادهای Prismacolor می باشد، این مدادها بسیار چرب هستند، دارای طیف وسیعی از رنگ ها می باشند و می توانند به خوبی با مارکرها مخلوط شوند، بهترین مارکر نیز در رنگ آمیزی زیبا در طراحی لباس، Copic می باشد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش رنگ بندی جذاب در طراحی لباس

در طراحی با مداد سیاه، درک جزئیات بسیار اهمیت دارد و شما باید کم کم دید خود را گسترده کنید تا به طراحی کلیات برسید.